yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Rota Mavi 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!

Rota Mavi 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı!
26 Eylül 2016 11:15 Yorum yaz Çıktı al
APG İnşaat Yatırım’ın Kartal’da hayata geçirdiği Rota Mavi projesi,i 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Rota Mavi teslim tarihi olarak ise Eylül 2017 tarihi öngörülüyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Cumhuriyet tarihinin en eski tüccar ailelerinden Kalsın ailesinin sahibi olduğu APG İnşaat Yatırım tarafından İstanbul’un hızla gelişen ve dönüşen semtlerinden Kartal’da hayata geçirilen Rota Mavi projesi, 26 Eylül 2016 Pazartesi günü Beşiktaş Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen basın lansmanıyla satışa çıktı.

 

“Eski bir projeyi devraldık”

Toplantıda konuşan APG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kalsın, gayrimenkul sektörünün gelişimini Türkiye’nin büyümesiyle doğru orantılı olduğuna inandıklarını ifade ederek, ‘‘Kalsın ailesinin ticaret ve iş dünyası geçmişi 120 yıl öncesine kadar dayanıyor. Çalıştığımız her sektörde olduğu gibi inşaat ve gayrimenkul sektöründe de en iyisini yapmak işin yola çıkıyoruz. Bunun için de rotamızı Kartal’a çevirdik ve Rota Mavi projesini ortaya koyduk. Projemizdeki bütün daireleri Adalar ve deniz manzaralı olarak tasarladık. Aslında bu proje daha önce inşa edilen bir başka projenin satın alınmasıyla oluştu. O projeyi satın aldığımızda inşaat seviyesi yüzde 30’lardaydı. Biz devraldık, yeniledik ve şu an inşaat seviyesini yüzde 40-45’ler seviyesine getirmiş durumdayız’’ diye konuştu. Kalsın ayrıca yeni projelerde rotalarını daha başka semtlere de çevireceklerini ifade ederek, yeni projelerin şehir merkezine daha yakın olacağını söyledi.

 

İşte Rota Mavi Kartal projesinin özellikleri

Toplam 120 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen Rota Mavi projesi 188 konut ve 5 ticari üniteden oluşuyor. Daire tiplerinin 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandığı Rota Mavi projesinde daire büyüklükleri ise 1+1 dairelerde 62 metrekare ile 80 metrekare arasında, 2+1 dairelerde 90 ile 123 metrekare arasında, 3+1 dairelerde 153 metrekare ve 4+1 dairelerde ise 280 metrekare olarak tasarlandı. Loft dairelerde ise 1+1’ler 115 metrekare, 2+1’ler 143 ile 158 metrekare arasında, 3+1 daireler 278 metrekare ile 347 metrekare arasında, 4+1’ler ise 280 metrekare olarak tasarlandı. Lansmana özel metrekaresi 3 bin 900 TL ile 4 bin TL arasında değiştiği, liste fiyatlarının ise 239 bin TL’den başladığı Rota Mavi projesinin ödeme seçenekleri kapsamında ise Emlak Konut GYO’nun ‘‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’’ kampanyası geçerli olacak. Yani Rota Mavi projesinde daire sahibi olmak isteyenler 120 aya kadar yüzde 0,70 faiz oranıyla ev sahibi olabiliyorlar. Ayrıca proje, yüzde 1’lik KDV avantajıyla satışa sunulurken, firma bünyesinde 36 aya kadar sıfır faizle ev sahibi olunabiliyor. Projenin tamamlandığında yüzde 30 civarında prim getirmesi öngörülüyor.

 

Rota Mavi Kartal nerede?

Rota Mavi projesinin nerede olduğu sorusunun cevabı ise şöyle: Rota Mavi projesi TEM Kartal Bağlantı Yolu’na ve D-100 Kartal Kavşağı’na son derece yakın bir konumda yer alıyor. Proje bu konumuyla Kadıköy-Kartal metro hattına da birkaç dakika mesafede bulunuyor. Dairelerinin tamamının güney cephe olduğu Rota Mavi projesinin sosyal donatıları arasında da açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness ve otopark gibi ortak kullanım alanlara yer veriliyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN