yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Tamer Özyurt: Ev sahibi olmak daha da kolaylaşacak

Tamer Özyurt: Ev sahibi olmak daha da kolaylaşacak
23 Ağustos 2016 12:45 Yorum yaz Çıktı al
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt:“Devlet katkısı, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandıracak”

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla 26 Ağustos'ta devreye girecek olan devlet katkısı uygulamasının, inşaat sektörüne yeni bir ivme kazandırmasını bekliyoruz. Sisteme göre bankada konut hesabı açarak 75 bin lira biriktirenlere devlet de 15 bin lira katkı sağlayacak. Devlet katkısı tutarı, konut edinim tarihindeki birikimin yüzde 20’si oranında olacak. Böylelikle ilk kez ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat doğmuş olacak. Tabii bu durum gayrimenkul sektörüne de büyük bir hareketlilik getirecek. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler devlet desteği ile daha kolay konut sahibi olabilecek.

 

Son dönemde herkesin ev sahibi olabilmesi için hükümet yetkilileri yoğun çaba gösteriyor. Gayrimenkul sektörünün canlanması adına atılan bu adımların bir süre sonra meyvelerini vermesini bekliyoruz.

 

Ayrıca tasarıya göre anne ve babalar, 18 yaşından küçük çocukları için de vasi olarak konut hesabı açtırabilecek. Böylelikle konut kredisi devlet katkısı tasarısı sayesinde gençler de geleceklerini daha çok küçük yaşlarda garanti altına alabilme fırsatı yakalayabilecek.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN