sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TMSF Fi Yapı'nın Gayrimenkulleri Satışa Çıkarıyor!

TMSF Fi Yapı'nın Gayrimenkulleri Satışa Çıkarıyor!
29 Kasım 2016 15:18 Yorum yaz Çıktı al
15 Temmuz'dan sonra TMSF'ye devredilen Fi Yapı'nın gayrimenkulleri TMSF tarafından satışa çıkarılıyor. Gayrimenkuller için yasal süreç başlarken, Fi Side projesinin yapımına Şubat 2017'den itibaren start verileceği açıklandı.

Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;
Fi Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret AŞ’nin mal varlıklarının nakde çevrilmesi ve tespit edilen yükümlülüklerinin, adilane bir şekilde tüm hak sahiplerinin taleplerinin aynı oranda karşılanarak sona erdirilmesi amacıyla;

- Kanun Hükmünde Kararnameler ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu hükümleri gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna tanınan yetkiler kapsamında Şirkete ait taşınmazların satışı için yasal süreç başlatılmıştır.

- Şirketin tamamlanmamış olup yerleşim gerçekleşmeyen Fi Side Projesi’nin yapım işleri için maliyet belirleme, teklif alma süreci de başlatılmış olup hava şartları da dikkate alınarak, Şubat 2017 itibarı ile bu projenin kalan kısımlarının inşasına başlanabileceği ve elde edilen kaynaklarla hızla tamamlanabileceği düşünülmektedir.

- Şirkettin nakit borçlarının ödenmesine ise Şirket kaynaklarının etkin bir şekilde nakde çevrilmesi ile eş zamanlı olarak başlanacak olup adilane bir şekilde tüm alacakların aynı oranda karşılanmasına çalışılacaktır.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN