yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Türkiye’nin ilk Müteahhit sertifika programı açıldı!

Türkiye’nin ilk Müteahhit sertifika programı açıldı!
19 Ekim 2017 10:25 Yorum yaz Çıktı al
Ülkemizdeki üniversitelerde müteahhitlik konusunda özel bir eğitim verilmemesinden yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen ve daha önce müteahhitlik yapmamış olan kişilerin de katılabileceği “Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı başlattı.

Mimarlık ve mühendislik fakültelerinde eğitim alanlar dahil, farklı bölümlerden mezun olan hatta üniversite mezunu olmayanlar artık müteahhitlik yapabilecek. Evini kentsel dönüşüme verecek olan, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen kişilere yönelik olarak İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Müteahhitlik Eğitimi Sertifika Programı açıldı.

 

Katılımcılara, iş dünyasının patron ya da yöneticileriyle birebir tanışma şansı sağlayan sertifika programı ayrıca kolay yaşam olanağı sağlayan, ergonomiye uygun yapılar inşa etme teknikleri, arsa seçimi, işlevsellik, ulaşılabilirlik, maliyet ve lokaysan gibi kriterlere uygun düşünme yeteneğini geliştirmek için önemli bir fırsat sunuyor.

Prof. Dr. Mehmet Fatih ALTAN, Türkiye’nin ilk Müteahhit sertifika programı açıldı, Müteahhit sertifika programı açıldı, İnşaat, konut, gayrimenkul, emlak haberleri, Emlaklobisi, Aydın Üniversitesi,

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Hatay illerinde açılan programlar temel düzey ve ileri düzey şeklinde 2 modülden oluşuyor. Prof. Dr. Mehmet Fatih ALTAN yönetiminde açılan ve İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği laboratuvarlarında uygulama eğitimi ile de desteklenen ulusal ve uluslararası düzeydeki eğitim programı, yeni müteahhit olmak isteyenler, müteahhitler, mimarlar, mühendisler, teknikerler ve inşaat mühendisliği öğrencilerine, müteahhitliğin her aşamasını öğrenerek, iş hayatında rekabet şansını artırma olanağı tanıyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN