sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Validebağ Konakları'nda erken satış başladı!

Validebağ Konakları'nda erken satış başladı!
18 Şubat 2017 01:43 Yorum yaz Çıktı al
Dap Yapı vatandaşlardan gelen talep üzerine İstanbul Validebağ’daki projesini erken satışa sundu. Satış ofisi kurulmayan projede evler çadırda satılacak. Bölgede eski yapılarda metrekare satış fiyatları 18-25 bin lirayken, Dap yapı yeni projesinde satışlara metrekaresi 9 bin liradan başlayacak.

DAP Yapı, Emlak Konut GYO’nun Validebağ Korusu’na komşu arazisinde yükselecek Validebağ Konakları projesinde yarı fiyatına satışa başlıyor. Projede satışlara eylül ayında başlaması planlanırken konut alıcının ilgisi ile tarih öne çekildi. Satış ofisi henüz hazır olmadığı için evler geçici olarak hizmet verecek 600 metrekarelik çadırda satılacak. Çevredeki eski konut stokunda metrekare birim fiyatları ortalama 20 bin lira seviyesinde olmasına rağmen 9 bin lira metrekare fiyatıyla talep toplamaya başlıyor. Türkiye’de ilk defa bu kadar lüks konut projesinin çadırdan satıldığını söyleyen Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Bölgede 20-25 yıllık eski sitelerde evlerin metrekare satış fiyatı 18-25 bin lira. Biz ise metrekaresi 9 bin liradan satışa başlıyoruz. Projenin yüzde 20-25’i bu cazip fiyatla satılacak, sonra rakamlar güncellenecek. Hem Emlak Konut GYO hem de Dap Holding olarak kâr etme pozisyonundan çıktık. Emlak Konut da ihale rakamlarında fedakarlık yapıyor” dedi.

 

5 KATLI 11 BLOK 

 

Validebağ Konakları, 5 katlı 11 bloktan oluşacak. 368 lüks konut ve dükkanların yer alacağı projede 57 metrekareden 513 metrekareye kadar uzanan daire seçenekleri yer alacak. Daire fiyatlarının 598 bin liradan başladığı projede fiyat 6 milyon 353 bin liraya kadar yükselecek. 46 ile bin 543 metrekare arasında değişen dükkanların fiyatları da 599 bin liradan başlayacak. Emlak Konut’un genelde ihale usulüyle satışa koyduğu dükkanlar, ihalesiz satışa açılacak. Projede Emlak Konut GYO’nun yüzde 5 peşinat karşılığında 60 ay sıfır faiz, 120 ay yüzde 0.45 faiz ve 240 ay yüzde 0.79 faiz oranlı kampanyası da geçerli. Dap Yapı, Validebağ Konakları’nın arsasını, 810 milyon lira toplam satış geliri üzerinden Emlak Konut GYO’ya yüzde 50.15 yani 406 milyon 215 bin lira teklifle kazanmıştı.

 

KONAK MİMARİSİ

 

Projenin konumu ile öne çıktığını belirten Ziya Yılmaz, Validebağ Konakları, Boğaz Köprüsü’ne ve Avrasya Tüneli’ne yürüme mesafesinde. Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanı Validebağ arsası, adını aldığı korunun tüm nimetlerinden faydalanıyor. Arazide Rıfat Ilgaz’ın önemli eseri Hababam Sınıfı’ndan uyarlanmış filmlere ev sahipliği yapan Adile Sultan Kasrı da yer alıyor. Biz de Adile Sultan Kasrı’ndan esinlenerek projemizi geliştirdik. Hepimizin çocukluğunda güzel izler bırakan Hababam Sınıfının sıcaklığı ve samimiyeti, Validebağ Konakları’na modernize edilerek yansıtılıyor. Konak mimarisi ve geniş bahçeler projede öne çıkacak” dedi.

 

3 MİLYARLIK PROJE

 

Ziya Yılmaz, Kartal’da Emlak Konut arazisinde yükselen İstmarina projesinden de bilgi verdi. Şu ana kadar 1.494 daire satıldığını ve 1 milyar 216 milyon 512 bin lira ciro elde edildiğini belirten Yılmaz, “Ciro hedefimiz 1 milyar 335 milyon liraydı. Elimizde 108 adet ofis ve konut, AVM ve okul var. Toplam 3 milyar liralık bir proje olacak. İhale bedeli 2.5 kat artacak. Evlerin metrekaresi de 4 bin 200 liradan 12 bin 800 liraya geldi” dedi.  

 

Hürriyet

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN