yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Varyap Yalıkavak 390 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı

Varyap Yalıkavak 390 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı
30 Eylül 2016 11:11 Yorum yaz Çıktı al
Varyap’ın yeni projesi Varyap Yalıkavak 390 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Projenin 2018 yaz aylarında teslim edilmesi bekleniyor.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Daha önce başta Ataşehir olmak üzere İstanbul’un çeşitli konumlarında geliştirdiği projelerle tanınan Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından Varyap’ın Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçirdiği Varyap Yalıkavak’ın basın lansmanı 30 Eylül 2016 Cuma günü Swissotel’de gerçekleştirildi. Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Varlıbaş ve Genel Müdür Yardımcısı Umut Kerem Yakar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya kalabalık bir basın mensubu grubu katıldı.

 

Bodrum’da yatırımlara devam

Toplantıda konuşan ve Bodrum’un Türkiye’nin nüfus bakımından dördüncü büyük şehri olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, ‘‘Bu proje aslında bizim Bodrum’daki ikinci projemiz. Bodrum, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerin arka bahçesi olmuş durumda. Başta Bodrum Milas Havalimanı olmak üzere yapılan kamu yatırımları, Bodrum’u 12 ay yaşanır bir hale getirmeye başladı. Biz de o bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte geliştirdiğimiz Varyap Yalıkavak projemizi hayata geçirmeye başladık. Yakın gelecekte bir başka proje daha hayata geçireceğiz. Projemiz Yalıkavak’ın Tilkicik Koyu’nda yer alıyor. Projemizde yer alan beş yıldızlı otel için gelen talep bizi bile şaşırttı. Dünya genelinde bilinen tüm oteller talep gösterdi. Bu durumda biz de seçici davranıp elemek durumunda kaldık. Yıl sonuna doğru hangi otelle anlaşacağımız kesinleşecek. Ayrıca projemizdeki rezidanslar için eski müşterilerimiz de büyük talep gösterdi. Bu nedenle bir de ön lansman yaptık ve projedeki rezidansların yüzde 15’ini sattık. Bakınız, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından gerçekleşti bu süreç. Bodrum’da iki ayrı projemiz daha olacak. Ayrıca yakın gelecekte İstanbul’da da büyük ölçekli projelerimiz olacak. Bu projelerin yatırım bedeli ise yaklaşık 150 milyon Euro’’ diye konuştu.

 

İşte Varyap Yalıkavak projesinin detayları

22 dönümlük bir arsa üzerinde 30 bin metrekarelik arsa alanına sahip, bünyesinde, yaklaşık 110 odalı 5 yıldızlı bir otel ve 60 adet özel tasarlanmış rezidanstan oluşan Varyap Yalıkavak projesi, kendine ait özel bir plaja da sahip olacak. Daire büyüklüklerinin 70 metrekare ile 200 metrekare arasında değiştiği Varyap Yalıkavak projesinin teslim tarihi ise 2018 yazı olarak öngörülüyor.

 

Varyap Yalıkavak fiyatları

Varyap Yalıkavak projesinde fiyatlar 390 bin Euro’dan başlarken metrekare birim fiyatları ise yaklaşık 5 bin Euro civarında bulunuyor. Daire tiplerinin 1+1 ile 5+1 dubleks arasında değiştiği Varyap Yalıkavak projesinde en yüksek fiyat ise 1 milyon 200 bin Euro olarak belirlendi. Ortalama fiyatlar ise 600 bin Euro civarında bulunuyor.

 

Varyap Yalıkavak ödeme seçenekleri

Varyap Yalıkavak projesinin ödeme seçenekleri arasında beş ayrı alternatif yer alıyor. Ayrıca yüzde 30 peşin ödemenin ardından 30 aya kadar sıfır faiz avantajıyla satın alım yapabiliyorlar. Ayrıca Varyap Yalıkavak projesinde konut kredisi de kullanılabiliyor. Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, projenin prim potansiyeli için de ‘‘Söz konusu metrekare fiyatlarının Nisan ayı civarında 9-10 bin Euro’ya, tamamlanma aşamasında ise 15 bin Euro civarına gelmesini bekliyoruz. Yani Varyap Yalıkavak projesinde tüketiciye yüzde 300 prim vadediyoruz’’ ifadelerini kullanıyor.

 

Varyap Yalıkavak nerede?

Varyap Yalıkavak projesinin nerede olduğu sorusu ise şöyle cevap buluyor: Varyap Yalıkavak projesi, Bodrum Yalıkavak’ın en popüler koylarından biri olan Tilkicik Koyu’nda yer alıyor. Birçok ünlü otelin yer aldığı koydaki son arsada yer alan Varyap Yalıkavak projesinin yatırım bedeli ise 50 milyon Euro olarak hesaplandı.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN