sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Yatırımcının Türkiye’ye güveni tam!

Yatırımcının Türkiye’ye güveni tam!
23 Kasım 2016 10:06 Yorum yaz Çıktı al
AYD Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye’de AVM yatırımlarının 53.5 milyar dolara ulaştığını, yabancı yatırımcının Türkiye’ye güveninin de tam olduğunu söyledi.

Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende buluşması MAPIC'te, uluslararası ve Türk yatırımcılar 'AYD-MAPIC' yemeğinde bir araya geldi. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe çoğunluğu yabancı 200 yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve perakendeci katıldı. AYD Başkanı Hulusi Belgü, "Mevcut gündemde yabancı yatırımcı ile Türk yatırımcıların bir araya gelmesi kritik öneme sahip. Türkiye'yi doğru şekilde anlatmak bizlerin görevi. Yabancı yatırım açısından büyük potansiyelimiz var" dedi.BU YIL ARTIŞ 1 MİLYAR DOLAR
Yemekte konuşan Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Türkiye'ye inandıklarını ve AVM yatırımlarına devam edeceklerini belirtti. AYD Başkanı Hulusi Belgü ise mevcut gündemde uluslararası yatırımcıyla yerli yatırımcının bir araya getirilmesinin önemine dikkat çekti. Türkiye'nin doğru şekilde anlatıldığında yatırım potansiyelinin hala çok yüksek olduğunu vurgulayan Belgü sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'de AVM sektörüne bugüne kadar 52.5 milyar dolar yatırım yapıldı. 2016'da hayata geçen projelerle bu rakam ortalama 1 milyar dolar artarak 53.5 milyar dolara ulaştı. Türkiye dünyadaki 17'nci büyük ekonomi. Biz de Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri haline gelen perakende ve AVM sektörlerinin bu alanda temsiliyetine çok önem veriyoruz. Bu hedefle gerçekleştirdiğimiz yemekte, davetlilerimiz kısa vadede ve uzun vadede Türkiye'ye yatırım potansiyelini tartışma imkanı buldu. Çalışmaya devam edip hedeflerimize ulaşacağımıza inancım tam"

 

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN