sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahındaki emlak fiyatlarını artırdı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahındaki emlak fiyatlarını artırdı
20 Şubat 2017 12:34 Yorum yaz Çıktı al
İstanbul’da Avrupa ve Asya kıtalarını 3’üncü kez birbirine bağlayan ve 26 Ağustos 2016’da hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, güzergahındaki konut fiyatlarını artırdı.

Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre, Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,9 artarak ortalama 2.223 TL oldu. Sarıyer’de ise satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın Ocak ayına oranla yüzde 17,8 arttı ve ortalama 10.701 TL olarak belirlendi.

 

Köprünün geçtiği bir başka ilçe Arnavutköy’ün Hadımköy Mahallesi’nde de satılık konutların metrekare fiyatı 2016 Ocak verilerine oranla yüzde 34,9 artarak ortalama 2.371 TL’den alıcı buldu.

Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre, Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı, Çatalca’da satılık konutlar, metrekare fiyatı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Anadolu Yakası’nda en çok etkilediği ilçe Beykoz oldu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, sahibindex Emlak Endeksi, Emlak Endeksi, konut fiyatlarını artırdı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahındaki emlak fiyatlarını artırdı,

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu Yakası’nda en çok etkilediği ilçe Beykoz oldu. Beykoz’da Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre satılık konutların metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42,9 attı. Satılık konutların metrekare ortalama fiyatı da 9.032 TL’ye ulaştı.

 

3. Köprü’nün 3.yılında, güzergahtaki emlak fiyatları artışı yüzde 90’a dayandı.

Yapımına 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yapım çalışmalarının başladığı yıl itibarıyla güzergahındaki ilçelerin konut fiyatlarını hareketlendirdi. sahibindex Emlak Endeksi, satılık konutların metrekare fiyatlarındaki 3 yıllık değişimi de gösterdi. Verilere göre 3 yıl içinde satılık konut metrekare fiyatı Çatalca’da yüzde 55,7, Sarıyer’de yüzde 17, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89,9 ve Beykoz’da yüzde 77,5 oranında arttı.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN