yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm anlaşması

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm anlaşması
10 Şubat 2013 15:50 Yorum yaz Çıktı al
Gaziosmanpaşa’da anlaşma sağlandı 450 binada 1500 konut yıkıldı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Gaziosmanpaşa’da incelemelerde bulundu.

 İlçedeki Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Erhan Erol'dan bilgi alan Erdoğan Bayraktar, Dönüşüm talebinin vatandaştan gelmesini istediklerini belirtti.

Erdoğan Bayraktar, Kentsel Dönüşüm çalışmalarında başarılı olan, halkla işi içselleştiren, halkın katılımını, gönüllülüğünü ve rızasını kazanan belediyelere teşekkür ederek, kendilerinin de her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Kentsel dönüşümün çok zor bir iş olduğunun altını çizen Erdoğan Bayraktar, "İnsanları ikna etmek, razı etmek kolay değil. Dalga dalga bunu Türkiye'de başaran belediyelerimiz var. Vatandaşımıza sıkıntı çektirmeden, moralini bozmadan, vatandaşımızın rızasıyla, gönüllülüğüyle, desteğiyle ve duasıyla bu işi başarıya götürmek istiyoruz" diye konuştu.

Yüzde 99’u boşaltıldı

Sarıgöl kentsel dönüşüm alanını da gezen Erdoğan Bayraktar, Sarıgöl'de 450 binanın (yaklaşık 1500 birim Konut) yüzde 99'unun boşaltıldığını ve hak sahipleriyle anlaşma sağlandığını söyledi.

Erdoğan Bayraktar, "Burada yaklaşık 1500 Konut boşaltılmış vaziyette. Gaziosmanpaşa güzelleşecek, modernleşecek, hatta eski cami de yenilenecek. Bunu Türkiye'de adım adım, halkla, bu işle ilgili sektör ve aktörlerle, disiplinlerle, sosyologlarla beraber inşallah başaracağız" dedi.

Vatandaşlara sağlanacak desteklerden bahseden Erdoğan Bayraktar, "İnsanlarımızın çocuğuna çoluğuna bırakabileceği tapulu bir evi olacak. Rahat ve huzurlu oturabileceği güvenli bir evi olacak. Parkı bahçesi olan, enerjiyi savurmayan bir evi olacak" diye konuştuk.

Vatandaşların müracaatının her geçen gün arttığını aktaran Erdoğan Bayraktar, "Birilerinin dediği gibi ‘vatandaş istemeden' öyle bir adım atmak gibi niyetimiz yok. İsteyen vatandaştan başlayacağız. Vatandaşın talebini artıracağız. Vatandaşın bu işe isteğini daha çok artıracağız" dedi.

11 noktada çalışmalar başladı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol da 8 yıl önce Bakan Erdoğan Bayraktar ile TOKİ başkanıyken bu yola çıktıklarını söyledi.

Türkiye'de o zamanlar kentsel dönüşümün bu kadar yaygın olmadığını ifade eden Erol, "Bakanlık da yoktu. Bugün gelinen noktada, Gaziosmanpaşa'da 11 noktada kentsel dönüşümle ilgili yıkıma hazırız. Başbakanımızın talimatıyla, Bakanımızın önderliğinde bu aşamalara gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme