Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm anlaşması

10 Şubat 2013 15:50

Gaziosmanpaşa’da anlaşma sağlandı 450 binada 1500 konut yıkıldı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Gaziosmanpaşa’da incelemelerde bulundu.

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm anlaşması

 İlçedeki Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Erhan Erol'dan bilgi alan Erdoğan Bayraktar, Dönüşüm talebinin vatandaştan gelmesini istediklerini belirtti.

Erdoğan Bayraktar, Kentsel Dönüşüm çalışmalarında başarılı olan, halkla işi içselleştiren, halkın katılımını, gönüllülüğünü ve rızasını kazanan belediyelere teşekkür ederek, kendilerinin de her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Kentsel dönüşümün çok zor bir iş olduğunun altını çizen Erdoğan Bayraktar, "İnsanları ikna etmek, razı etmek kolay değil. Dalga dalga bunu Türkiye'de başaran belediyelerimiz var. Vatandaşımıza sıkıntı çektirmeden, moralini bozmadan, vatandaşımızın rızasıyla, gönüllülüğüyle, desteğiyle ve duasıyla bu işi başarıya götürmek istiyoruz" diye konuştu.

Yüzde 99’u boşaltıldı

Sarıgöl kentsel dönüşüm alanını da gezen Erdoğan Bayraktar, Sarıgöl'de 450 binanın (yaklaşık 1500 birim Konut) yüzde 99'unun boşaltıldığını ve hak sahipleriyle anlaşma sağlandığını söyledi.

Erdoğan Bayraktar, "Burada yaklaşık 1500 Konut boşaltılmış vaziyette. Gaziosmanpaşa güzelleşecek, modernleşecek, hatta eski cami de yenilenecek. Bunu Türkiye'de adım adım, halkla, bu işle ilgili sektör ve aktörlerle, disiplinlerle, sosyologlarla beraber inşallah başaracağız" dedi.

Vatandaşlara sağlanacak desteklerden bahseden Erdoğan Bayraktar, "İnsanlarımızın çocuğuna çoluğuna bırakabileceği tapulu bir evi olacak. Rahat ve huzurlu oturabileceği güvenli bir evi olacak. Parkı bahçesi olan, enerjiyi savurmayan bir evi olacak" diye konuştuk.

Vatandaşların müracaatının her geçen gün arttığını aktaran Erdoğan Bayraktar, "Birilerinin dediği gibi ‘vatandaş istemeden' öyle bir adım atmak gibi niyetimiz yok. İsteyen vatandaştan başlayacağız. Vatandaşın talebini artıracağız. Vatandaşın bu işe isteğini daha çok artıracağız" dedi.

11 noktada çalışmalar başladı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol da 8 yıl önce Bakan Erdoğan Bayraktar ile TOKİ başkanıyken bu yola çıktıklarını söyledi.

Türkiye'de o zamanlar kentsel dönüşümün bu kadar yaygın olmadığını ifade eden Erol, "Bakanlık da yoktu. Bugün gelinen noktada, Gaziosmanpaşa'da 11 noktada kentsel dönüşümle ilgili yıkıma hazırız. Başbakanımızın talimatıyla, Bakanımızın önderliğinde bu aşamalara gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...