yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Konya Belediyesi Meram'ı yeniliyor

Konya Belediyesi Meram'ı yeniliyor
27 Mart 2012 09:24 Yorum yaz Çıktı al
Meram, 'Kentsel Dönüşümle Yenileniyor

Meram Belediyesi, yeni dönemde TOKİ işbirliğiyle başlattığı kentsel dönüşüm projelerine hızla devam ediyor. Konya'nın merkez Meram ilçesinde başlatılan 1220 konutluk Yenice- Hacı İsa Efendi kentsel dönüşüm projesi, 2624 konutluk 'Konevi Konutlan' kentsel dönüşüm projesinde inşaatlar hızla devam ediyor.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, her iki projede yapılan konutların iki yıl içinde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Meram'da başlatılan kentsel dönüşüm projelerinin tarihi öneme sahip olduğunu belirten Başkan Kalaycı, "Yenice ve Hacısaefendi Mahallelerini de kapsayan bu bölge Meram'm alt merkezi olacak ve şehrimizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek. İlk etapta 23 blok yapılacak. 100, 150 ve 200 metrekarelik konutlar inşa edilecek.

Tamamı arsa sahiplerine verilecek bu konutların alanı 110 bin metrekaredir. Bu etaptan sonra 2. etabın ihalesi yapılacak ve 1404 konutla birlikte toplam 2 bin 624 konut yapılacak" dedi. Belediye öncülüğünde Gödene Mahallesi'nde başlatılan Seyirtepe Konutlan inşaatlarında da 672 konut yapıldığını belirten Başkan Kalaycı, Gödene'nin Meram'm ilk uydu kenti olacağını kaydetti.

Kalaycı, "Belediyemiz öncülüğündeki Seyirtepe Yapı Kooperatifi tarafından ilk etapta 15, ikinci etapta 25 blok olmak üzere toplam 1200 daireden oluşacak 40 blok yapılıyor. Kooperatif çalışmalarıyla birlikte bu bölgede TOKİ tarafından 3 etapta toplam 3 bin 500 konut inşaa ediliyor. Kısa bir süre sonra burası yaklaşık 30 binlik nüfusuyla bir mahalleden ziyade küçük bir şehir hüviyeti kazanacak" dedi.

KOVANAÖZI'NDA 2 FARKLI KONUT HAMLESİ

Belediyenin başlattığı ve öncülük ettiği kentsel dönüşüm projeleri kapsamındaki toplu konut hamleleri Küçük Kovanagzı Mahallesi'nde başlatılan "Serra Park" ve "Güven Park" adlarıyla devam ediyor. Şehir merkezine iki kilometre uzaklıktaki Serra Park Konutları 376, Güvenpark Konutları ise 620 daireden oluşuyor.

Meram Belediyesi öncülüğünde yapımı tamamlanan Çaybaşı 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 448 konutluk Mesnevi Konutlan'nm anahtar teslimini 2010 yılı Eylül ayında yaptıklarını hatırlatan Kalaycı, "Çaybaşı 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Reyhan Park Konut Yapı Kooperatifi'nin kurulmasına öncülük ettik.

18 bin 334 metrekarelik alanda yapılacak Reyhan Park Konutlan'nda toplam alanın yaklaşık yüzde 80'i yeşil alan, otopark ve çocuk parkı olacak. Toplamda 248 dairenin yapılacağı konutlar; Deprem yönetmeliklerine uygun, ısı yalıtımlı, kaloriferli ve asansörlüdür. Bu konutlar, toplam 900 konutluk Çaybaşı 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk kısmını oluşturuyor" diye konuştu.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Çaybaşı Mahallesi'nde yaklaşık 4 bin metrekarelik alanda yapacaklan yan olimpik yüzme havuzu, sauna, fitness salonu ve hamamdan oluşan kompleksin projesinin de tamamlandığını, en kısa sürede ihalesinin yapılacağını sözlerine ekledi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme