yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Tahtakale’de Kentsel Dönüşümün Esasları Belirlendi!

Tahtakale’de Kentsel Dönüşümün Esasları Belirlendi!
16 Aralık 2016 01:19 Yorum yaz Çıktı al
Tahtakale kentsel dönüşümde beklenen gün geldi. Çalışmaları tamamlayan Toki, hak sahiplerine davet göndermeye başladı.

 

Avcılar Tahtakale Mahallesi kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışmaları tamamladı. Hak sahiplerine davet mektuplarını göndermeye başlayan Toki, sonrasında hak sahipleri ile karşılıklı uzlaşmaya oturacak.

 

4 EVİ OLANA 4 EV

 

Bu sırada Tahtakale kentsel dönüşümün modeli de belli oldu. Toki’den aldığımız bilgiye göre bölgede dönüşüm şöyle gerçekleşecek;

 

Hak sahiplerine kaç tane evi ya da iş yeri varsa dönüşüm sonrası da o sayıda ev ya da işyeri verilecek. Söz konusu evin ya da işyerinin arsa ve yapı değeri belirlenecek. Bunun sonrasında hak sahibinin kaç metrekare konut alabileceği ortaya çıkacak. Örneğin X kişinin 4 tane evi var. 4 evin konut metrekare değeri 300 metrekare. X kişi dönüşüm sonrası Toki’den 300 metrekare ev alabilecek. Eğer 300 metre üzerinde ev isterse aradaki farklı borçlanacak. Taksiler ise teslimden sonra 180 ay taksitle ödenecek. 
 

Toki Tahtakale kentsel dönüşüm projesinde 3 farklı tipte 2+1 ve 2 farklı tipte 3+1 daire yer alıyor. 


 

DOLDUR BOŞALT USULÜ DÖNÜŞÜM

 

Tahtakale kentsel dönüşüm yerinde olacak. Bölgede “doldur-boşalt” modeli uygulanacak. Yine Toki’den aldığımız bilgiye göre Toki’nin Tahtakale’de boş bir arsası var. İnşaat ilk burada başlayacak. Burası tamamlanınca hak sahiplerinin bir kısmı buraya taşınacak. Daha sonra taşınan evlerin yıkımları yapılacak. 
 

167 hektar alanın dönüşüm kapsamında yeniden yenileceği bölgede 4 bine yakın hak sahibi bulunuyor.

 

HT Emlak

 
Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme