İşte İnönü Stadı'nın yeni projesi!

28 Ocak 2013 08:43

Beşiktaş taraftarlarına müjde! Anıtlar Kurulu'ndan geçen İnönü Stadı projesinin fotoğraflarına ve KİPTAŞ'la yapılan sözleşmenin detayları belli oldu

İşte İnönü Stadı'nın yeni projesi!

 Beşiktaş taraftarlarına müjde! Anıtlar Kurulu'ndan geçen İnönü Stadı projesinin fotoğraflarına ve KİPTAŞ'la yapılan sözleşmenin detayları belli oldu: Yeni stadın üç tarafı kapatılacak.

 Beşiktaş taraftarlarının heyecanla beklediği yeni İnönü Stadı'nda son perde... Proje fotoğraflarına ve KİPTAŞ ile yapılan sözleşmeye AKŞAM ulaştı. İşte Anıtlar Kurulu'nun onaylayarak İBB'nin kurumlarına gönderdiği yeni İnönü Stadı'nın detayları:

 - KAPASİTE 42 bin 400 kişi olacak.

 - YENİ açık tribünlerinin arkasında bulunan ve İBB'ye ait olan Arazi Beşiktaş'a tahsis edildi.

 - Stat kotlarının biraz aşağı doğru ineceK ve yukarıya doğru genişletilecek.

 - ANITLAR Kurulu, tarihi dokuyu bozmaması için eski açık tribünlerinin üzerinin kapatılmaması şartını koydu.

 - STADIN ön girişi yeşil alan olacak.

 - PROJEYE göre maraton, numaralı ve yeni açık tribünlerinin üzeri kapatılacak.

 - YERİN altına 3 katlı Otopark olacak.

 - OTOPARKIN mevcut araç kapasitesi 700 araçlık olacak.

 - Gümüşsuyu'NDAN dolmabahçe'ye inen Yol Tünel yapılarak alta verilecek.

 - İBB'nin bütün kurumlarının görüşleri alındıktan sonra İnönü Stadı'na ilk kazma vurulacak.

 - STADIN bitirilmesi için gereken süre ise 18 ile 30 ay arasında olacak.

Sözleşme İBB'ye gönderildi
KİPTAŞ, 15/01/2013 tarihinde İBB'ye bir yazı gönderdi. Gönderilen yazıda şöyle denildi: 'İstanbul ili Beşiktaş ilçesi, Vişnezade Mahallesi, 755 ada 1 ve 2 parseller ile Şişli ilçesi 768 ada 13 parsele kayıtlı toplamda 59 bin 225 metrekarelik bir alanı kapsayan İnönü Stadı'na ilişkin olarak hazırlanan 'Açık ve Kapalı Spor Tesisleri' amaçlı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı bakanlık makamının 05.12.2012 tarihli oluruyla 644 sayılı KHK hükümleri ve 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 9'ncu maddesi uyarınca onaylanmıştır.

Açık ve Kapalı Spor Tesisleri Alanı'nda uygulama aşamasında İBB'nin kurumlarından görüş alınmadan uygulama yapılamaz' hükümleri yer almaktadır. Yukarıda belirtilen plan notları gereği ekte vaziyet planı sunulan proje ile ilgili görüşünüzün Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması hususunda gereğini arzederiz.'
 

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...