yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir çağrı daha: ‘’Faizler daha da inmeli’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir çağrı daha: ‘’Faizler daha da inmeli’’
25 Ağustos 2016 11:26 Yorum yaz Çıktı al
Faizde son dönemde yaşanan düşüşü ‘gidişat iyi’ şeklinde değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üretim, yatırım ve istihdamın artması için faiz daha da inmeli” diye konuştu

Ekonomide faiz indirimi başta olmak üzere, olumlu haberlerin art arda geldiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dün yine bir indirimde bulundular, teşekkür ediyorum. Tabi bu yetmez, faizin daha da inmesi lazım" dedi. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), salı günü gerçekleştirdiği toplantıda koridorun üst bandını 25 baz puan indirerek yüzde 8.5'e çekmişti.

 

“Gidişat iyi ama…”

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 6 bin 115 engelli memur adayının atama ve kura törenine katılan Erdoğan, yapılan faiz indirimlerinin yetmeyeceğini kaydederek, "Faiz niye inmeli? Vatandaşlarıma sesleniyorum, yatırımın, istihdamın ve üretimin daha da artması, uluslararası camiada rekabet edilebilmesi için inmesi lazım. Bunu kendileri aslında kabul ediyor ama birilerinin parası üzerinden para kazanmak suretiyle finans sektörünü çalıştıranların işine gelmiyor, onun için indirmiyorlar. Hep söylüyorum, işte Amerika, Japonya, Avrupa, hepsi ortada. Bir oradaki faize, bir bizdekine bakalım. Onun için süratle daha da bunun inmesi lazım ama şu anda gidiş iyi, inanıyorum ki daha da inecek" değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'nin bugün geleceğine, 15 Temmuz sabahı olduğundan daha emin, daha güçlü, daha umutlu bakacağı bir yerde bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, "İşte şu anda burada engelli kardeşlerimizin atamasını yapıyoruz. 14 yıl öncesinden daha geri gidelim, Türkiye'de böyle bir mantık, böyle bir anlayış var mıydı? Engelli kardeşlerimizin devlette görev almaları gibi bir mekanizma var mıydı? Adeta sıfır noktasındaydı. Ama biz geldik, hemen bunu tırmandırmaya başladık" dedi. Özel sektörün bu konuda ağır davrandığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onun için değerli bakanlarımdan da rica ediyorum, özel sektörü daha da sıkıştıracağız. Devlet yüzde 3'lere varıyorsa, onlar da en az onun kadar engelli istihdam etmeli" dedi.

 

“Kararlılığımız perçinleniyor”

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki kararlılıklarının karşılaştıkları her badirenin ardından daha da perçinlendiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin önünü darbelerle, terörle, ekonomik saldırılarla kesebileceklerini sananların oyunlarını boşa çıkarta çıkarta yolumuza devam ediyoruz. Bizim krizlere dayanma katsayımız Elhamdülillah bir hayli yüksek, bize karşı bu tezgahları kuranların krizlere dayanma gücü de aynı derecede yüksek mi, onu yaşayıp göreceğiz" dedi.

 

(Sabah)

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN MORTGAGE HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme