Gurbetçiler için özel emlak kredisi

11 Haziran 2012 08:58

Gurbetçilere özel emlak kredisi İşbankası Zurih Şubesi, Türkiye'den ev almak isteyenler için uygun fiyatlar kredi imkanları sunuyor.

Gurbetçiler için özel emlak kredisi

İşbank GmbH İsviçre Zürih Şubesi Müdürü Bülent Özsoy, Türkiye'den konut almak isteyenlere çok uygun faizlerle kredi imkanı sunduklarını söyledi.

İsviçre'de, İşbank GmbH Zürih Şubesi Müdürü Bülent Özsoy, Türkiye'den konut almak isteyenlere çok uygun koşullarda kredi imkanı sunduklarını dile getirdi. Faiz miktarları konusunda İsviçre'den kredi almanın Türkiye'den daha avantajlı olduğunu belirten Özsoy, işlemlerin ise birkaç haftada tamamlandığını ifade etti.

Bülent Özsoy şunları söyledi;

"Bireysel, ticari ve kurumsal kredinin yanı sıra gayrimenkul finansmanında müşterilerimizin her türlü ihtiyacına uygun çözüm olanaklarımız var. Türkiye için konut kredisi veriyoruz. Gayrimenkul veya konut satın almak istediğinizde bunun finansmanını yapabiliyoruz. Konut kredisinde faizler yıllık yüzde 7'den başlıyor"

10 YILA KADAR VADE

Türkiye'de almak istediğiniz daire, villa veya müstakil evlerin finansmanını 10 yıla kadar vadeyle sağlıyoruz. Kredi karşılığında gayrimenkulü ipotek ediyoruz. Gelirinize göre bir taksit bütçelendirmesi yapıyoruz. Konut kredisi almak isteyenler genellikle bir sorun yaşamıyorlar. Müşterimiz bize beğendiği gayrimenkulün tapusunun fotokopisini getiriyor. Daha sonra bizim bilirkişilerimiz gayrimenkulün bir değerlemesini yapıyorlar.

SADECE YÜZDE 20'SİNİ KARŞILIYORSUNUZ

"Kredi bu değerleme raporundaki miktarın normalde yüzde 80'i oranında olabiliyor. Yani müşteri gayrimenkulün değerinin yüzde 20'sini kendisi karşılayarak konut sahibi olabiliyor. Konut kredilerinde faizler vadeye göre yıllık yüzde 7'den 8,15'e kadar değişebiliyor.

Önümüzdeki süreçte faizlerde bir değişiklik olabileceğini öngörmüyorum. Konut almak için çok iyi bir imkân. Bu kredilerde iki, üç haftalık bir süre zarfında finansmanı sağlıyoruz. İsviçre veya Avrupa bankalarının sağlamadıkları bu imkandan müşterilerimiz mutlaka faydalanmalılar"

MEVDUAT HESAPLARINDA DA AVANTAJLIYIZ

İşbank'ın mevduat hesaplarında da avantajlı olduğunu belirten Bülent Özsoy sözlerini şöyle sürdürdü :

"Vadeli, vadesiz hesap açabiliyoruz. Biz insanlarımızın bizde mevduat hesabı açmalarını istiyoruz. Mevduatlarda bir ay, üç ay, 6 ay veya bir yıllık sürelere göre faiz oranları yüzde 0,50'den yüzde 1,5'e kadar çıkıyor. Vadeli hesaplarda hesap yürütme ücreti alınmamaktadır. Bu hesaplar çok amaçlı kullanılabilmektedir Türkiye'ye her türlü havale transferi yapabiliyoruz.

Ay sonu fatura ödemelerinizi bankamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Mesela sürekli talimatlarınız; ev kiranız, sağlık sigortanız veya telefon faturanız, diğer hertürlü fatura ödemeleriniz veya Türkiye havaleleriniz gibi. Şubemiz nezdinde bulunan hesaplarınızdan Türkiye Şubelerinde ödemeler yapılabileceği gibi bizim aracılığımızla Türkiye?de hesap açabiliyorsunuz.

Hesap açmak isteyenler önceden bizi arayarak randevu alsınlar. Böylece buraya geldiklerinde onları hiç bekletmeden hesaplarını açarız. İşadamlarımıza ticari hesaplar açtığımızı da hatırlatmak isterim. Ticari krediler kullandırabiliyoruz" diye konuştu.

GÜVENLİ HAVALE İÇİN ÖNEMLİ

Müşterilere bir de tavsiyede bulunan İşbank Zürih Şubesi Müdürü Özsoy, ?Havale yapacak kişiler alıcının açık adresi ve telefonunun yanısıra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını mutlaka öğrensinler. Bu, havalenin alıcıya hatasız şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Kimlik numarası güvenlik açısından önemli. Bankamızdan havalelerde çok uygun ücret alındığını da belirtmek isterim? dedi.
 

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...