yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Başarır İnşaat neden ödeme yapmıyor?

Başarır İnşaat neden ödeme yapmıyor?
20 Ağustos 2016 11:29 Yorum yaz Çıktı al
“Helenium” markasıyla konut üreten Başarır İnşaatın teslim sorunları yaşadığı Helenium Garden projesinde gecikme cezalarını tam olarak ödemediği iddia ediliyor.

Özellikle Anadolu yakasında konut üreten Başarır İnşaat bugünlerde şikayetlerle uğraşıyor. Helenium Twins, Helenium Wings, Helenium Garden ve Helenium Butik gibi çok sayıda konut üreten Başarır İnşaat geç teslimlerden dolayı gelen şikayetlere cevap vermeye çalışıyor.

 

Türkiye’nin 1 numaralı şikayet sitesi şikayetvar.com internet sitesine yapılan şikayetlerde genellikle iskan sorunu, geç teslim, satış sonrası hizmetlerde yaşanan aksaklıklar anlatılıyor.

 

Başarır İnşaat Ödemeyi Yapmıyor!

Songül D. adlı kişinin şikayeti;

 

01.04.2014 tarihinde Helenium Garden projesinde stüdyo daire satın aldık. %1 peşinat, u banka kredisi ve kalan $'lük tutar 2015 temmuz'da yani dairenin tesliminde verilecekti. (madde 04.10 olağanüstü durumlar, mücbir nedenler, idari ve kamu tedbirleri ile beklenmeyen durumlar ve alıcı'nın kendinden kaynaklanan gecikmeler dışında alıcının kendisinden beklenilen vecibeleri yerine getirmesi ve taksitleri zamanında ödemesi kaydıyla satıcı alıcıya kusurlu gecikme için ayda 500 TL tazminat ödeyecektir.) bizden 2015 Temmuz ayında 25.000 TL'yi yatırırsanız daire teslim olana kadar her ay için 500 TL gecikme bedeli alacağımız söylediler. Başarır İnşaat hesabına yatırdık. Aradan geçen 13 ay sonra tarafımıza ödenmesi gereken 6.500 TL yerine bize 4.500 TL ödeyeceklerini söylediler kalan 2000 TL'yi ödemiyorlar. Emekli bir vatandaş olarak ödemesi gereken paramı helal etmiyorum.

 

Başarır İnşaat Kira Garantisi İçin Muhatap Bulunmuyor!

Semih G. adlı kişinin şikayeti;

 

Bu kadar ciddiyetsiz bir firma görmedim, muhatap bulunmuyor, herkes birbirine yönlendiriyor, kimse bir cevap vermiyor. 5-6 firma çalışanıyla konuştum. Ödememizle ilgili gerekli bilgiyi alamıyorum. Sözleşmeye göre 8-9 ay önce dairenin teslim edilmesi gerekiyordu. Daire teslimi yapılmadığı takdirde. Her ay kira ödenecekti. Fakat satış müdürü E*** hanım. 9 aylık değil de 4 aylık ödeme yapılacağını söylüyor. Nedeni sorulunca elektrik su gibi saçma konuşmalarda bulunuyor. Yani bu durumda benim 4-5 ay kiramın üstüne firma yatmaya çalışıyor. Bu konuyla ilgili firmayla görüşüp geri döneceğini söyleyen E*** hanım. Ben arayınca telefonumu meşgule atıyor ve geri dönüş yapmıyor v. s. Bu firmadan çok sıkıntı yaşadım bir daha asla bu firmadan daire almam.

 

Başarır İnşaat Sözünü Tutmama Geç Teslim Kira Ödememe Kırık Dökük Teslim!

Numan O. adlı kişinin şikayeti ise şöyle;

 

Helenium garden projesinde daire sahibiyim yılbaşında gecikmeli teslim edeceklerini daireyi 7 ay oldu hala teslim etmediler ayrıca gecikmeden kaynaklanan kira gelirini de ödememek için türlü yalanlar söylüyorlar ayrıca kırık dökük vaziyette daireler teslim ediyorlar.

 

Başarır İnşaat Helenium Wings Sitesi İskan Sorunu!

Zafer C. isimli vatandaşın şikayeti;

 

Başarır İnşaat 'a ait Helenium Wings projesinden bir daire aldım. 10 ay geçmesine rağmen sitede iskan alınmadığından dolayı İSKİ ile sözleşme yapılamamaktadır. Şantiye suyu da bulunmadığından taşıma suyla idare etmekteyiz. Başarır İnşaat iskan ile ilgili işleri bitirmediğinden dolayı mağduruz. Başarır İnşaat'ı her aradığımda şu anda yetkili yok diye bir cevap alıyorum.

 

Berkman Demirhan / Emlaklobisi

 

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN