sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Özyurtlar İnşaat’tan şikayetler bitmiyor!

Özyurtlar İnşaat’tan şikayetler bitmiyor!
20 Eylül 2016 17:48 Yorum yaz Çıktı al
Türkiye’nin en büyük konut geliştirici firmalarından Özyurtlar İnşaat ile ilgili şikayetler bitmek bilmiyor. Şimdi de Esenyurt’taki Nlogo İstanbul projesinin teslimindeki korkunç gecikme ve N5 Suites’daki kira potansiyeli şikayet konusu oldu.

Ağırlıklı olarak Esenyurt bölgesinde geliştirdiği projelerle bilinen Özyurtlar İnşaat hakkında müşteri şikayetleri bitmek bilmiyor. Şimdiye kadar binlerce konut üreten Özyurtlar İnşaat’ın projeleri ve müşteri temsilcilerinin tavrı, tüketicileri kızdırmaya devam ediyor.

 

“Nlogo hala teslim edilmedi”

Türkiye’nin en büyük şikayet platformu sikayetvar.com’a gönderilen şikayetlere göre Özyurtlar İnşaat’ın Esenyurt’ta hayata geçirdiği ve teslim tarihi olarak 2016 yılının Haziran ayı gösterilen Nlogo İstanbul projesinin halen kaba inşaat seviyesinde olması, bu projeden daire alan Abdullah T.’yi isyan ettirmiş durumda. Abdullah T., sikayetvar.com’a gönderdiği metinde şu ifadelerine yer vermiş: ‘‘Nlogo projesinden 2014 Haziran ayında 24 ay içerisinde teslim edilecek sözüyle daire satın aldım. 2016 Haziran'da teslim edilmesi gereken daireler halen alçı, sıva işleri devam ediyor. Muhatap bulamıyoruz. Eski şikayetlerde tapu alamıyoruz yazanları gördük, biz de bütün borcu bitirip, tapuyu almamıza rağmen evi teslim alamıyoruz. İnternette ve televizyonlar da yapılan yanıltıcı ve aldatıcı reklamların cezasını çekmesi gerekli. Yanlış hesabınız cezasını parasını ödemiş, ödeyen ve size güvenip daire satın alan müşteriler değil...’’

 

“Vadettikleri kiranın yarısına ancak…”

Mustafa G. ise yine Özyurtlar İnşaat’ın Esenyurt Saadetdere’de geliştirdiği N5 Suites projesininsatışında vadedilen kiralık değerinin yanlış olduğuna dair bir şikayet paylaşmış. Dairenin, vadedilen kiralık bedelinin neredeyse yarısına kiralanabileceğini öğrendiğini söyleyen Mustafa G., şu ifadelere yer vermiş: ‘‘N5 suitte 1+0, 40 metrekare daire aldım. Daireyi alırken 3000 TL kira getirisi var diye sattılar (mailim de halen gönderdikleri belgeler var) ve en geç Haziran 2016 tarihi itibariyle vereceğiz ve sizlerde taksitlerinizi kira geliriyle ödeyebileceksiniz demişlerdi. Eylül 2016 oldu kiralama işlemleri halen yok artı müşteri temsilcileri 2000 TL olabilir, 1500 TL'de olabilir demeye başladılar. Ben sırf bu firmanın adına güvenerek bakmadan daire satın aldım ve şimdi keşke demeye başladım. Özyurtlar'da böyle yapmaya başladıysa diyecek bir şey kalmamış. Ha bir de şu alıntıyı koyayım; "Özyurtlar Şirketler Grubu Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ebru Özyurt “Projede 229.000 liradan satışa sunulan 40 metrekare büyüklüğündeki suit daireler aylık 3 bin liradan kiralanabilecek. Böylece n5 Suites Otel + Residence’dan ev alanlar taksitlerini kira geliriyle ödeyebilecek" dedi.’’

 

Özyurtlar: “Nlogo’nun teslimi Aralık 2017’de”

Söz konusu şikayetlere cevap yazan Özyurtlar İnşaat yetkililerinin ise Nlogo İstanbul’un teslim tarihinin sözleşmede Aralık 2017 olarak belirtildiğini ileri sürerken, kiralık daire değerine ise net bir cevap veremediği, bunun yerine şikayetçi müşteriyi satış ofisine davet ettiği görülüyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN