yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Ukra City mağdurlarından ‘‘lokma’’lı eylem!

Ukra City mağdurlarından ‘‘lokma’’lı eylem!
02 Ekim 2016 16:11 Yorum yaz Çıktı al
Ukra İnşaat’ın yarım bıraktığı Ukra City’nin mağdurları bugün satış ofisinin önünde bir araya geldi. Mağdurlar sorunlarının bir an önce çözülebilmesi için hayır lokması dağıtıp Kur’an okuttu.

Dinçer BİLGENER
dincerbilgener@
emlaklobisi.com

Yaklaşık 5 yıl kadar önce Ukra İnşaat tarafından başlatılan ve Esenyurt imar krizi sürecinde yarıda kalan Ukra City projesinde daire alan vatandaşlar 2 Ekim 2016 Pazar günü projenin satış ofisinde bir araya geldi. Ukrazedeler projedeki sorunların bir an önce halledilmesi için hayır lokması dağıtıp Kur’an okuttu.

 

Görüş alışverişinde bulundular

Ukra İnşaat’ın mağdur ettiği vatandaşların dayanışma amacıyla kurduğu Ukra City Komşuları Derneği (UKOM) yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte proje mağdurlarının yanı sıra bir kısım toprak sahibi de hazır bulundu. Etkinlikte vatandaşlar, hem projenin son durumu ile ilgili UKOM yöneticilerinden bilgi aldılar, hem de bundan sonraki süreçte ne yapılması gerektiği hakkında görüş alışverişinde bulundular.

 

UKOM Başkanı Dulundu: “En geç yıl başında başlıyor”

Emlaklobisi.com’a konuşan UKOM Başkanı Müyesser Dulundu, Ukra City sorununun bugüne kadarki gidişini anlattıktan sonra, Ukra City projesinin son durumu hakkında şu bilgileri verdi: ‘‘Ukra İnşaat firmasının 2013’te başvurduğu iflas erteleme süreci halen devam ediyor. Bu arada bölgenin en başarılı inşaat firmalarından Özyurtlar İnşaat projeyi devralmak için harekete geçti. Epeyce de yol kat etti. Şu an 139 toprak sahibinin 100’den fazlasıyla noter tasdikli devir sözleşmesi yapmış durumdalar. Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt’la UKOM olarak her görüştüğümüzde buraya bir çeşit sosyal sorumluluk projesi olarak baktıklarını ve para kazanma amacını gütmediklerini, asıl amaçlarının bölgenin imajının düzeltilmesi olduğunu söylediler. Son olarak da Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Necmi Kadıoğlu ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede projede inşaatın en geç 2017 yılı başında başlayacağı sözünü aldık.’’

 

Hukuki süreç devam ediyor

Reklamlarında Kurtlar Vadisi’nin yıldızları Necati Şaşmaz ve Gürkan Uygun’un oynadığı ve bir dönem söz konusu diziye ana sponsor olan Ukra İnşaat’ın yarım bıraktığı Ukra City projesi, tam 5 yıldır sahiplerine teslim edilmeyi bekliyor. Öte yandan Ukra İnşaat’ın iflas erteleme süreci ve mağdurların açtığı nitelikli dolandırıcılık davası ise devam ediyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN