yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Binalarda katma değerli servis BaaS ile gelişecek

Binalarda katma değerli servis BaaS ile gelişecek
19 Ekim 2016 13:50 Yorum yaz Çıktı al
Defne Telekomünikasyon Proje Yöneticisi Erhan Ermişoğlu, firmanın AB destekli BaaS (Building as a Service) projesine verdiği destek kapsamında İTÜ'de bir sunum gerçekleştirdi.

14 Ekim tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi‘nde düzenlenen PMI Summit Dijital Dünyada Projeler Konferansı’nda Defne Telekomünikasyon Proje Yöneticisi Erhan Ermişoğlu ‘’Servis Olarak Akıllı Binalar’’ konulu sunum gerçekleştirdi.

Defne Telekomünikasyon’dan AB Projesine Önemli Destek

Ermişoğlu, sunumunda Avrupa Birliği destekli BaaS (Building as a Service) projesini tanıttı. Projenin hedeflerine, ARGE süreçlerine, BaaS Açık Bina Servis Platformunun çalışmalarına değinen Ermişoğlu, BaaS Value Network’e ve projede Defne’nin geliştirdiği akıllı tahliye servis senaryosunun getirdiği yeniliklere değindi.

BaaS İle Bina Sistemlerinde Daha Kolay Entegrasyon Sağlanacak

Bina sistemlerinde yaşanacak gelişmelere değinen Ermişoğlu “BaaS ile tedarikçi bağımlılığı ortadan kaldırılarak, bina içindeki ısıtma - soğutma, aydınlatma, yangın algılama, güvenlik gibi sistemler birbirleriyle şimdikinden çok daha kolay entegre olabilecek. BaaS’ın sunduğu Açık Bina Servis Platformu sayesinde bilişim firmaları bina yönetim pazarına kendilerini entegre edebilme fırsatı bulabilecek,” dedi.  Erhan Ermişoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Binalardaki BaaS uyumlu sistemlerden gelen veri akışını izinler dahilinde kullanabilen data operatörleri, data analistleri ve bilişim firmaları pek çok katma değerli servis geliştirebilecek. Kolay entegrasyon ve yenilikçi servislerin kullanıma açılması sayesinde bina sakinleri daha güvenli ve verimli ortamda çalışırken,  binalarda da kayda değer enerji verimliliği sağlanabilecek.”

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme