yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor

Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor
01 Mart 2012 11:17 Yorum yaz Çıktı al
Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor, Bağlıca Çayyolu'na alternatif oldı Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yatırım ve hizmetlerle ilçenin büyüyüp geliştiğini ve değerine değer kattığını söyledi.

Başkentin en gözde yatırım bölgelerinden birinin Etimesgut olduğunu kaydeden Demirel, "Etimesgut'ta yatırım yapan ve Etimesgut'un geleceğine yatırım yapan çok kazanır" dedi. Demirel, ilçesinin hızla gelişen bir ivme kazandığını belirterek, yatırımcılara ve yatırım yapmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu. Demirel, "Etimesgut'un nüfus artış oranı bütün yerleşim yerlerinden fazla. Etimesgut, özellikle Bağlıca bölgesiyle Çayyolu'na sınır ve alternatif.

Dolayısıyla arsa, konut, ticari gayrimenkul açısından ilerisi için karlı olacak. Önümüzdeki 5-10 yıl boyunca bu gelişme hızla devam edecek" dedi.

ETİMESGUT TAŞRA DEĞİL!

Etimesgut'un, ilçe olduğu 1990 yılından bu yana nüfusu her yıl yüzde 15-20 arasında artarak 450 bine ulaştığını, önümüzdeki 10 yıl içinde de 800 bine ulaşmasını öngördüklerini belirten Başkan Demirel; "Büyüme ve nüfus artışı çok hızlı ancak tamamen kontrol dışı bir gelişme yaşanmıyor.

Olabildiğince planlı bir kentiz. Toki'nin ve Emlak Konut'un en başarılı uygulamaları Eryaman ve Elvankent bölgelerimizde gerçekleştirilmiştir. Özel sektör artık çok kaliteli ve modern konutlar üretmektedir. Buna bağlı olarak ilçemizin ekonomik ve sosyal standardı da yükselmektedir" diyerek, Etimesgut'un artık "taşra" olarak algılanmadığını, başkent Ankara'nın modern ve gelişen yüzünü temsil ettiğini ifade etti. "Etimesgut'un, Türkiye'deki inşaat sektörünün en önde olduğu yerlerden birisi olduğunu kaydeden Demirel, "Etimesgut, Ankara'nın en güzel coğrafi yapılaşma alanına sahip.

Gecekondu sorunu yok. İlçemizde yaşan kalitesi sürekli yükseliyor ve yakın gelecekte en yüksek seviyede olacak. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı

HEDEFİMİZ MODERN ETİMESGUT

Başkan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü "Biz yerel yönetim olarak tüm imkanlarımız Etimesgut halkanın ihtiyaçlarını karşılamak için seferber ediyoruz.

Ekonomik sıkıntı bitti Belediyemizin ekonomik sıkıntıdan çıkmasıy la birlikte birçok sosyal tesisin temellerini 2011 yılında attık. Atakent Sosyal Tesisleri g bi yapımı tamamlanan tesisler var. Kongre vı kültür merkezimiz, kent konseyi binamız gibi hızlı bir şekilde yapımı devam eden tesislerimiz var. Bunların dışında yarı olimpik yüzme havuzu, bovvling salonu, spor salonları, güzel lik salonları, Fin hamamı, Türk hamamları kafeterya gibi birçok donatıyı içinde bulundu ran spor kompleksimiz ve festival alanımız var. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, Engellilere yönelik hizmetlerimiz ve Aşevi'miz gibi yaygın sosyal çalışmalarımız var. Etimesgut Belediyesi bünyesinde kreş ve etüt merkezleri gibi birçok sosyal donatıların yapımı devam ediyor. İnşallah açılışları gerçekleşecek"

(Haber Merkezi)

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme