Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor

01 Mart 2012 11:17

Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor, Bağlıca Çayyolu'na alternatif oldı Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yatırım ve hizmetlerle ilçenin büyüyüp geliştiğini ve değerine değer kattığını söyledi.

Etimesgut'a yatırım yapan 1 koyup 3 kazanıyor

Başkentin en gözde yatırım bölgelerinden birinin Etimesgut olduğunu kaydeden Demirel, "Etimesgut'ta yatırım yapan ve Etimesgut'un geleceğine yatırım yapan çok kazanır" dedi. Demirel, ilçesinin hızla gelişen bir ivme kazandığını belirterek, yatırımcılara ve yatırım yapmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu. Demirel, "Etimesgut'un nüfus artış oranı bütün yerleşim yerlerinden fazla. Etimesgut, özellikle Bağlıca bölgesiyle Çayyolu'na sınır ve alternatif.

Dolayısıyla arsa, konut, ticari gayrimenkul açısından ilerisi için karlı olacak. Önümüzdeki 5-10 yıl boyunca bu gelişme hızla devam edecek" dedi.

ETİMESGUT TAŞRA DEĞİL!

Etimesgut'un, ilçe olduğu 1990 yılından bu yana nüfusu her yıl yüzde 15-20 arasında artarak 450 bine ulaştığını, önümüzdeki 10 yıl içinde de 800 bine ulaşmasını öngördüklerini belirten Başkan Demirel; "Büyüme ve nüfus artışı çok hızlı ancak tamamen kontrol dışı bir gelişme yaşanmıyor.

Olabildiğince planlı bir kentiz. Toki'nin ve Emlak Konut'un en başarılı uygulamaları Eryaman ve Elvankent bölgelerimizde gerçekleştirilmiştir. Özel sektör artık çok kaliteli ve modern konutlar üretmektedir. Buna bağlı olarak ilçemizin ekonomik ve sosyal standardı da yükselmektedir" diyerek, Etimesgut'un artık "taşra" olarak algılanmadığını, başkent Ankara'nın modern ve gelişen yüzünü temsil ettiğini ifade etti. "Etimesgut'un, Türkiye'deki inşaat sektörünün en önde olduğu yerlerden birisi olduğunu kaydeden Demirel, "Etimesgut, Ankara'nın en güzel coğrafi yapılaşma alanına sahip.

Gecekondu sorunu yok. İlçemizde yaşan kalitesi sürekli yükseliyor ve yakın gelecekte en yüksek seviyede olacak. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı

HEDEFİMİZ MODERN ETİMESGUT

Başkan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü "Biz yerel yönetim olarak tüm imkanlarımız Etimesgut halkanın ihtiyaçlarını karşılamak için seferber ediyoruz.

Ekonomik sıkıntı bitti Belediyemizin ekonomik sıkıntıdan çıkmasıy la birlikte birçok sosyal tesisin temellerini 2011 yılında attık. Atakent Sosyal Tesisleri g bi yapımı tamamlanan tesisler var. Kongre vı kültür merkezimiz, kent konseyi binamız gibi hızlı bir şekilde yapımı devam eden tesislerimiz var. Bunların dışında yarı olimpik yüzme havuzu, bovvling salonu, spor salonları, güzel lik salonları, Fin hamamı, Türk hamamları kafeterya gibi birçok donatıyı içinde bulundu ran spor kompleksimiz ve festival alanımız var. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, Engellilere yönelik hizmetlerimiz ve Aşevi'miz gibi yaygın sosyal çalışmalarımız var. Etimesgut Belediyesi bünyesinde kreş ve etüt merkezleri gibi birçok sosyal donatıların yapımı devam ediyor. İnşallah açılışları gerçekleşecek"

(Haber Merkezi)

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...