yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Fi Yapı ve Fikret İnan’dan FETÖ açıklaması!

Fi Yapı ve Fikret İnan’dan FETÖ açıklaması!
08 Eylül 2016 16:10 Yorum yaz Çıktı al
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Fi Yapı’dan ayrıca Genel Müdür Feridun İnce imzalı bir başka açıklama daha yapıldı. Açıklamalarda suçlamaların iftira olduğu belirtilirken “Mahkemede hesaplaşacağız” denildi.

Esenyurt imar krizinin sembol firmalarından olan ve birçok konut mağduru yaratan Fi Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, bir süre önce gözaltına alınarak FETÖ/PDY soruşturması kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine konmuştu. İnan, cezaevinden yaptığı yazılı açıklamayla suçlamalar için “İftira” diyerek sorumlularla mahkeme önünde hesaplaşacağını söyledi.

 

İşte Fikret İnan’ın açıklaması

 

(Büyük hali için fotoğrafın üstüne tıklayın)

 

 

Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın müşterilerimiz,

Şirketim ve şahsım adına yapılan kasıtlı ve asılsız itiraflar nedeniyle ifade vermiş, tutuklanmış bulunmaktayım. Bunları kimlerin ve neden yaptıklarını biliyoruz.

Bu kişi ve şirketler ile ilgili suç duyurularımızı yapmaya başladık. Böyle adi bir suçun arkasına saklanarak iftira atanların bir problemi var ise hukuk çerçevesinden çıkarak kitlesel zararlara sebebiyet verebilecek gözü dönmüş davranışlarda bulunmamaları gerekirdi. Şirketim ve şahsıma atılan iftira ve ithamları yapan kişileri kınıyorum.

Bu alçakça yöntemler, şirketimi ve şahsımı zora düşürmek amacından başka 4200 Fi Yapı müşterisinin dairelerini teslim almalarını da aksatmaya yöneliktir. Bu kişilerin haklarında geriye dönük olarak şirketimin neden bu sıkıntılara girdiğini ele alıp, hukuki girişimlerde bulunulmaktadır. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bazı kurumlar ve yetkilileri hakkında da suç duyurusunda bulunacağız.

Şirketimiz iflas erteleme sürecine girdikten sonra 3000’e yakın müşterilerimize tapularını verdik. 40 milyon TL’nin üzerinde borç ödedik ve Fi Tower ile Fi Life projelerimizi bitirdik. Son projemiz Fi Side’yi ise 2016 sonunda bitirmeyi hedeflemiştik, fakat geçtiğimiz Şubat ayında şantiyemizdeki kazadan dolayı 6 ay kapalı kalmıştı.

Temmuz 2016 tarihinde ise şantiyemiz tekrar açılmış, çalışmalarımız devam etmektedir. Bu projemizi de en kısa zamanda teslim edeceğimizden müşterilerimizin şüphesi olmasın.

Ayrıca bilinmesini isterim ki şirketimizin ekonomik sıkıntıya düşmesinin sebebi 2012 başlarına İstanbul Büyükşehir Belediyesince Esenyurt ilçesindeki imar planlarının iptal edilmesi neden olmuştur, Esenyurt’taki 3 projemiz – ki 6000 konutluk- mühürlenmiş 1,5 yıl çalışılamamıştır. Bu kadar büyük olumsuzluklara rağmen çok şükür işimizin başındayız ve sorumluluklarımızın da bilincindeyiz.

Not: Sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmedikleri için sözleşmesi fesih edilmiş müşterilerimizin ödemiş oldukları peşinatların iadesi için finans departmanımıza yazılı olarak müracaat etmelerini rica ederiz.

Fi Yapı inşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş

Yönetim Kurulu Başkanı

FİKRET İNAN”

 

Genel Müdür de açıklama yaptı

 

(Büyük hali için fotoğrafın üstüne tıklayın)

 

 

Fi Yapı’nın resmi internet sitesinde Fikret İnan’ın açıklamasının yanında bir de Fi Yapı Genel Müdürü Feridun İnce tarafından bir başka yazılı açıklamaya daha yer verildi. 3 Eylül tarihini taşıyan bu açıklamada ise Fi Yapı’nın FETÖ’ye yardımda bulunmadığı, tam tersine, FETÖ’ye yardım etmediği için daha önce yaşadığı sorunların başına geldiği vurgulandı.

Söz konusu açıklama ise şöyle:

“DUYURU

Fİ YAPI İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Fi Yapı Inşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret İnan 26.08.2016 tarihinde FETÖ/PDY yapılanmasına ekonomik yardım sağlamış olabileceği iddiasıyla tutuklanmıştır.

Müvekkilimiz hiçbir dönemde ne FETÖ, ne de bir başka cemaat yapılanması içinde olmamıştır. Bir dönem projelerine FETOYA yardım etmemesi nedeni ile ket vurulmaya çalışılan müvekkilimizin şimdi bu örgüte üye olduğu iddiasıyla tutuklanmış olması ne yazık ki adalet duygusunu zedeleyecek mahiyettedir.

Mahkeme tutuklama kararına dayanak olarak, Fatih Aktaş ile müvekkilimiz Fikret inan arasındaki daire alışverişini anlatan ifadeler arasındaki çelişkiyi göstermiştir. Oysa 55 sayfalık Fatih Aktaş ifadesi ile 17 sayfalık Fikret İnan ifadeleri arasında nitelik olarak hiç bir fark bulunmamaktadır.

Kaldı ki tutuklamanın ağır sonuçları düşünüldüğünde, ne yasalarımızın, ne Anayasamızın, ne de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin böylesine soyut bir dayanakla tutuklama kararı verilemeyeceğine dair düzenlemeleri kararın yanlışlığını açıkça göstermektedir.

Fi Yapı, Istanbul Büyükşehir Belediyesinin haksız ve amacını aşan tasarrufları ile Esenyurt’taki 3 şantiyesi de mühürlenmek sureti ile kapatılmasını müteakip 2012 yılında ekonomik darboğaza girmiş, bundan çıkmak için gerek Fatih Aktaş’tan gerekse sair kişilerden yasallığı tartışılmaz finans temini ve bu nedenle alınan meblağların teminatlandırılması işlemlerini yapmıştır. Ocak 2014 de ise Fatih Aktaş’tan alınan tüm borçlar Kayyumların imzalarını ihtiva eden protokol kapsamında ödenerek borç ilişkisi sona erdirilmiştir.

01.09.2016 tarihi itibari ile avukatlarımızın yaptığı tutuklamaya itirazın temel dayanağı; müvekkilin hayatı boyunca hiçbir cemaate mensup olmadığı, yardım ve yataklık yapmadığıdır. İtirazın diğer ve önemli yanı da mahkeme kararının somut delillere dayanmaması ve gerekçesiz olmamasıdır.

Savcılık dosyadaki gizlilik kararı nedeniyle avukatlarımızın inceleme yapamamış olmalarına rağmen Sn. Fikret İnan’ın ilişkilerinin son derecede açık olduğu, hiçbir illegal işinin bulunmaması nedeni ile dosyada onu suçlamaya ve tutuklamaya yeter delil olmadığından tam anlamıyla eminiz.

Fikret İnan yaşamış olduğu tüm zorluklara göğüs germiş, battı – batıyor, kaçtı -kaçacak denilirken her zaman işinin başında olmuştur. Devletimize ve milletimize inşallah bundan sonra daha iyi hizmetler sunabilmek için bu sürecin sağlıklı atlatılabilmesi adaletin bir an önce yerine gelmesi için Fi Yapı müşterilerinin ve çalışanlarının verdikleri destekler için de teşekkür ederiz.

03.09.2016

Fi Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş

Genel Müdür

FERİDUN YÜCE”

 

Ne olmuştu?

Esenyurt’ta yaşanan imar krizi nedeniyle büyük bir darboğaza girerek projelerini teslim etmekte zorlanan, bu nedenle de birçok mağdur yaratan Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın bir süre önce FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındığı ve daha sonra adliyeden firar ettiği ileri sürülmüştü. Bunun üzerine avukatı Fikret İnan’ın yurtdışında olduğunu ve döner dönmez ifade vermeye gideceğini söylemiş, Fikret İnan gerçekten de yurtdışından döndüğünde ifade vermeye gitmiş ve gözaltına alınmış, daha sonra ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme