yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Fikret İnan'ın avukatından açıklama: Fikret İnan adliyeden kaçtı mı?

Fikret İnan'ın avukatından açıklama: Fikret İnan adliyeden kaçtı mı?
22 Ağustos 2016 09:25 Yorum yaz Çıktı al
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındığı söylenen Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın avukatı Halil Canbolat iddialara yanıt verdi. Canbolat, İnan’ın yurtdışında bulunduğunu, Pazartesi günü dönüp savcılığa gideceğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmalarının iş dünyası ayağında gözaltına alındığı ve daha sonra sevkedildiği İstanbul Anadolu Adliyesi’nden kaçtığı iddia edilen Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan’ın yurtdışında olduğu açıklandı.

 

Pazartesi savcıya gidecek

Habertürk gazetesinden Veli Sarıboğa’nın haberine göre Fikret İnan’ın avukatı Halil Canbolat yaptığı açıklamada Fikret İnan’ın halen yurt dışında bulunduğunu, Pazartesi günü (22 Ağustos) Türkiye’ye dönerek ifade vermek üzere savcılığa gideceğini belirtti. Canbolat açıklamasında geçtiğimiz Çarşamba günü, Fikret İnan’ın yurtdışında olması nedeniyle Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne kendisinin tek başına gittiğini, İnan’ın Pazartesi günü Türkiye’ye döndükten sonra adliyeye giderek savcılığa ifade vereceğini söylediğini belirtti.

 

Serdar İnan halen gözaltında

Öte yandan daha önce yine FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan A101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Aydın ile Aydan Aydın, Zehra Aydın ve Oksana Aydın serbest bırakıldı. AKFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, eşi Yeliz Aktaş, AKFA Holding eski yöneticisi İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy ve İnanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan'ın da aralarında bulunduğu 92 kişinin gözaltı işlemleri ise devam ediyor.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme