yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

FLAŞ: DUMANKAYA’DAN ''EL KOYMA'' AÇIKLAMASI!

FLAŞ: DUMANKAYA’DAN ''EL KOYMA'' AÇIKLAMASI!
29 Ağustos 2016 15:47 Yorum yaz Çıktı al
Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu üyelerinin kişisel malvarlıklarına el konmasıyla gündeme gelen Dumankaya İnşaat’tan konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada el koyma kararının Dumankaya İnşaat’ın tüzel kişiliğiyle ilgili olmadığı vurgulandı.

Bir süredir devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yönetim kurulu üyeleri gözaltına alınıp serbest bırakılan ve geçtiğimiz günlerde de yine yönetim kurulu üyelerinin kişisel malvarlıklarına el konan Dumankaya İnşaat’tan son durum ile ilgili bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada el koyma kararının Dumankaya Grubu şirketlerinin malvarlıklarıyla bir ilgisinin olmadığının altı çizildi.

 

İşte o açıklama

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘‘Geçtiğimiz günlerde basın yayın organlarında yer alan mal varlığına “El Koyma” haberleri üzerine verilen kararın Dumankaya Grubu’nun ticari faaliyetlerini kapsayıp kapsamadığına dair kamuoyunda endişelerin olduğu anlaşılmıştır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına bu hususun aydınlatılması için başvurulmuş olup, başvurumuz üzerine verilen kararda; Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarına el konulmadığı hususu açıkça belirtilmiştir.

Bu itibarla Dumankaya Grubunun ticari faaliyetlerini engelleyecek veya sınırlayacak içerikte herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı bulunmadığını hususu netleşmiştir.

2016 yılında, toplam 2915 dairenin teslimini gerçekleştiren; kurulduğumuz günden bu yana ise binlerce aileyi ev sahibi yapan bir kurum olarak projelerimizde herhangi bir duraksama bulunmamakta, bütün şantiyelerimizde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte ve Yönetim Kurulu üyelerimiz şahsen şirket yönetiminin başında olup fiilen çalışmalarına devam etmektedirler. Mevcut projelerimizdeki çalışmalar devam ederken, yeni projelerimizin hazırlıkları da sürdürülmekte olup çok kısa zamanda bu projelerimize başlanacaktır.’’

 

Ne olmuştu?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir süre önce Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi Semih Serhat Dumankaya ve onursal başkan Halit Dumankaya gözaltına alınmış, bu isimlerden Halit Dumankaya tutuklandıktan bir süre sonra serbest bırakılmıştı. Geçtiğimiz hafta sonlarında da bu isimlerin tümünün kişisel malvarlıklarına el konduğu haberi gündeme gelmiş, bunun üzerine “Dumankaya Grubu’na da el konursa Dumankaya’dan ev alanların durumu ne olacak sorusu akıllara gelmişti.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme