yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

FLAŞ: FİKRET İNAN TUTUKLANDI!

FLAŞ: FİKRET İNAN TUTUKLANDI!
27 Ağustos 2016 09:23 Yorum yaz Çıktı al
Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, FETÖ/PDY soruşturmasında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir dönem geliştirdiği dev ölçekli konut projeleri ve Beşiktaş İnönü Stadı’nın isim hakkı karşılığı sponsorluğu ile gündeme gelen ve daha sonra Esenyurt imar krizi çerçevesinde zora girerek yüzlerce mağdur yaratan Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

 

Adliyeye kendi gelmişti

Geçtiğimiz günlerde aynı soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve adliyeden kaçtığı iddia edilen İnan’ın yurtdışında olduğu ortaya çıkmış, İnan yurda döndüğünde avukatıyla adliyeye giderek ifade vermişti. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Fatih Aktaş da tutuklandı

Anadolu Ajansı’ndan Filiz Kınık’ın haberine göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen son 7 şüphelinin sorguları tamamlandı. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Aktaş, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile Hasan Sayın'ın "silahlı terör örgütüne üye olma", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "terörizmin finansmanının önlenmesi kanununa muhalefet" suçlarını işlediğine dair kuvvetli şüphe bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verdi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme