yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Ofton Turizm Grubu’nun mutfakları yeni Executive Şefi Turgut Ay’a emanet

Ofton Turizm Grubu’nun mutfakları yeni Executive Şefi Turgut Ay’a emanet
11 Kasım 2016 12:53 Yorum yaz Çıktı al
Dünyanın en iyi restoranları listesine 39’uncu sıradan giren Changa Restaurant, Sheraton Hotel Life Group, özel yatlar ve Etiler’de The Galliard Restaurant’taki görevlerinin ardından Turgut Ay, Ofton Turizm Grubu’na bağlı DoubleTree by Hilton Istanbul-Piyalepaşa, The Elysium Istanbul MGallery by Sofitel ve İbis Styles Taksim’in Cluster Executive Şef’i oldu.

Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Turgut Ay, İtalya Floransa Üniversitesi ve Okan Üniversitesi Gastronomi bölümü sertifikasına sahip olmasının yanı sıra Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu başkan yardımcılığı ve Türkiye aşçılar milli takımı senior kaptanlığı görevini de yürütmektedir. 2011 yılından itibaren halen Okan Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde eğitim görevlisi olarak yeni nesillere deneyimlerini aktarmaya devam etmektedir.

 

Ünlü isimlere, özel davet mönüleri, row food, diyabet yemekleri, çocuk mönüleri ve diyet yemekleri konularında özel danışmanlıklar veren Turgut Ay, degustatör olarak da Avrupalı birçok firmanın ARGE çalışmalarında görev almaktadır. Otel ve restoranlara eğitim danışmanlığı desteği verdiği için sektörün dinamizmini yakından takip eden Turgut Ay; Araştırmacı Aşçılar Derneği (ARADER) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Dünya Aşçılar Birliği üyesi (WACS) ve merkezi Paris’te bulunan Dünya Aşçılar Birliği’nin B kategorisi jüri üyesi hüviyetini de taşımaktadır.

 

Yurtiçi ve yurtdışında gastronomi alanında birçok etkinliğe katılan Ay, ülkemizde yeme içme konularının nabzını en iyi tutan isimlerden biri olmaya hak kazandı. Türk ve Osmanlı mutfağını tanıtmak üzere en son İngiltere Liverpool Food Fest‘te Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği içerisinde Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tattırdı.

 

Profesyonel meslek hayatına Ceylan Inter Continental’de başlayan Turgut Ay, uluslararası 5 yıldızlı oteller, deluxe yatlar, fine dining restoranlar sığdıran Executive şefin 8 yıl süren Avrupa deneyimi bulunuyor. Dünyanın en iyi restoranları listesine 39’uncu sırada giren Changa Restaurant, Sheraton Hotel Life Group, Ağaoğlu MyCity Otel, Fransa’da Savarona Yat, Avrupa denizlerinde ise Frequency Yat’ta görev almasının ardından, Etiler’de The Galliard Restaurant’ın açılışından itibaren görev alarak Gecce Oscarları tarafından Türkiye’nin en iyi fine dining restoranı ödülünü almasını sağlamıştır.

 

Uluslararası gastronomi trendlerini yakından takip eden Ay, bölgemizin ve ülkemizin yemeklerini modern sunumlarıyla menülerinde yer veriyor. Hazır ürün kesinlikle kullanmayan Ay, taze mevsimsel ürünlerle yemeğin sağlık için yenmesi anlayışını benimsiyor.

 

Deneyimli şef Turgut Ay, sektörün öncü firmalarından Ofton Turizm Grubuna bağlı otelleri The Elysium Istanbul MGallery by Sofitel, DoubleTree by Hilton Istanbul-Piyalepaşa ve İbis Styles Taksim’de Cluster Executive Şef görevini yürütmektedir.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme