Onat'tan Başkent'e alçı fabrikası

27 Şubat 2012 10:02

Onat'tan Başkent'e alçı fabrikası Ali Rıza Onat Şirketler Grubu, Ankara-Bala yolunda kurdukları Onat Alçı Fabrikası üretecek

Onat'tan Başkent'e alçı fabrikası

Firma, söz konusu yatırım ile 60 kişilik istihdam sağlarken yıllık 50 bin Onpo Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Ender Topçu, Ali Rıza Onat Şirketler Grubu olarak, Ankara-Bala yolunun 20. kilometresine 2011 yılında kurdukları Onat Alçı Fabrikası ile Ankara'ya ciddi bir yatırım kazandırdıklarını belirtti.

Grubun üretime dayalı bir yatırım politikası izlediğini ifade eden Ender Topçu, "Üretime dayalı bir yatırım politikası da istihdam anlamına gelmektedir. Alçı fabrikamızda şu anda 60 kişi istihdam edilmiştir" dedi. Onat Alçı Fabrikasında iki adet yatay fırında günde 2 bin ton yılda ise 600 bin ton alçı üretme kapasitelerinin bulunduğunu ifade eden Topçu, "2012 yılında 350 bin ton alçı üretmeyi planlıyoruz.

Üretimimizin 50 bin tonunu ihraç etmeyi, 300 bin tonunu da yerli piyasada eritmeyi hedefliyoruz" dedi. Ender Topçu açıklamalarına şöyle devam etti: "Ali Rıza Onat Şirketler Grubu 1978 yılından beri inşaat sektöründe hizmet veren, güçlü finansal kaynaklan, deneyimli ve dinamik kadrosu ile kaliteli hizmet sunarak Türkiye'nin önde gelen inşaat firmaları arasında hak ettiği yeri almıştır.

Onat Alçı, 2011 yılının Ekim ayında piyasaya sunuldu. Gruba bağlı Onpo Madencilik A.Ş. firmasının ürettiği OnatAlçı'nın üretim tesisleri Ankara-Bala yolu üzerinde. Şirketin merkezi Ankara'da bulunuyor. ile yıllık 350 bin ton alçı ton ihracat yapacak. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Samsun'da satış ofisleri, temsilcilikleri açtık. Böylece müşterilerimize daha yakından hizmet imkânı vermiş olacağız.

Modern alçı fabrikamızın ISO-9001 kalite belgesi, ISO-14001 Çevre Kalite Belgesi ve ISO-18001 İş Güvenliği Belgesini alarak bu açıdan da kalitesini şimdiden tescillendirmiştir. Son teknolojinin kullanıldığı iki yatay fırından oluşan tesisimiz 35 metre yüksekliği ile kendi açısından da 350 bin metreküp kapalı alanda hizmet veriyoruz.

" ÖNCELİK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyeceklerini sözlerine ekleyen Ender Topçu, hedeflerinin yüzde 100 müşteri memnuniyeti olduğunu, bunu da mutlaka gerçekleştireceklerini söyledi. Topçu, açıklamalarında şu konuların üzerinde durdu: "Ürettiğimiz ürenler içerisinde Perlitli Sıva Alçı (PERONAT), Saten Perdah Alçısı (SATONAT), Kartonpiyer alçısı (KARONAT), Makine Sıva Alçısı (MAKONAT), Plaka Yapıştırıcı (YAPONAT) ve Derz Dolgusu (DERZONAT) bulunmakta.

ONPO Madencilik A.Ş. ürettiği alçı ve müşteri odaklı olma konusunda kısa sürede uzmanlaşmıştır. Şirketimiz işbirliği temelinde geliş, müşterileriyle anlamlı birlikteliklerden yararlanır ve tüm dünyaya yayılan ağını girişken bir şekilde genişletir. Gücümüzü, çalışanlarımızın aldığı yoğun eğitimden, elde edilen bilgilerin sürekli güncellemesinden ve şirket içinde kesintisiz bilgi akışından ileri gelir" (Başkent)

Sizde bir yorum yazın

İlgili İçerikler

 • kat irtifakı
  Misafir / 17 Ekim 2014 Cuma 11:47

  KAT İRTİFAKI OLMAYAN BİR DAİREYE KAT İRTİFAKI ALINABİLİRMİ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 • Cevap Veren : 31 Ekim 2014 Cuma 15:58

  Kesinlikle kat irtifakı tapusu alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dairenizin bağlı bulunduğu belediyeye başvuruda bulunmak. Belediye sizden gerekli evrakları isteyecektir. Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini belediyede yetkili kişiler size bildirecektir. Belediye sizden edindiği evrakları tapu sicil müdürlüğüne gönderecektir.

 • Vergi
  Misafir / 27 Mart 2014 Perşembe 23:28

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.Rayiç bedeli 0.00 olan arsaya 2010'dan bu zamana kadar ne kadar vergi ödenir?

 • Cevap Veren : 28 Mart 2014 Cuma 13:52

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...

 • Şerifali'de ev almak?
  Misafir / 23 Mart 2014 Pazar 21:01

  Öncelikle vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim. Şerifali'de Hatboyu caddesine bir sokak paralelde bulunan ve tek bloktan oluşan 11 katlı 22 daireli bir apartmandan 10. Katta Güney cephe 2+1 daire almayı düşünüyorum. Evin metrekaresini bilmiyorum ama tahminimce net 80-90 m2 arasıdır. Apartman cadde köşeli, çift asansörlü, batı girişli ve açık otoparkı da bulunuyor. Evin tapusu kat irtifaklı ve toplam arsa 700 m2. Pazarlıkla evi 260bine düşürdük. Ev sahibi müteahhitin iskan için başvuruda bulunduğunu ve 1 ay içerisinde iskan alınacağını söyledi. Ev Güney cephe olduğu için güneş alıyor ve sıcak :) hatboyu caddesine, çetin caddesine 50 adım. Kira'ya versem 1000tl kira getirisi olurmuş. Şimdi size şunları sormak istiyorum. İskan olmadan banka konut kredisi verir mi? Verse bile iskansız bir evi almak mantıklı mı? Evi kat mülkiyetine aldıktan sonra ben mi geçireceğim müteahhit mi? Şerifali bölgesinin geleceği ve getireceği nedir? Inanın kafamız çok karışık... Bu arada evin tahmini ekspertiz değeri 240bin TL... Sizce şerifali'de tek bloklu bir apartmandan bu fiyata ev almak mantıklı mı? Yardımlarınızı bekliyorum... Vereceğiniz cvp çok önemli bizim için :)

 • Cevap Veren : 24 Mart 2014 Pazartesi 16:06

  Şerifali bölge olarak mantıklı seçenekler arasında yer alabilir. İskanı alınmamış daire için banka kredisi alamazssınız. İskanı alacak olan da inşaatı yapan firmadır. İskan alabilmek için de binayla ilgili aranan tüm şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Kısaca iskanı olmayan konuttan uzak durun derim. İstanbul'da yıllar evvel yapılmış ve hala iskanı olmayan binalar vardır. Bir ay sonra alınacak olan iskan 10 yıl bile alınmayabilir. Yüksek rakamlar ödeyerek konut satın alıyorsunuz riske atmaya değmez...

 • devremulk yatirim
  Misafir / 17 Mart 2014 Pazartesi 12:42

  Merhaba ben Danimarkadan osman. 1+0 konut konut dairesi almayi dusunuyorum. Ama ogrenci oldugumdan yeterli butcem yok. Cok zamandir bir daire almayi dusunmuyorum ama indirimli kampanyali bir daire bulamadim. Butcem yaklasik 10000 ve 15000 tl arasinda. Bazen televizyonda indirimli daire secimleri oluyordu ama bana benk gelmedi. Yardimci ilabirlirseniz sevinirim.

 • Cevap Veren : 20 Mart 2014 Perşembe 00:17

  Danimarka'dan Osman kardeşim sanırım ya şaka yapıyorsun ya da rakamlarda bir yanlışlık var. Bu rakamlara İstanbul'da ya da başka bir ilde ancak konteyner alabilirsin. Yani Prefabrik yapı. Danimarka soğuk iklime sahiptir. Bence sen soruda eksik birşeyler bırakmışsın tekrar yazarsan yardımcı olabilirim. Danimarka'da yaşayan yurttaşlarımıza da ayrıca selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

 • HİSSE DEVRİ
  Misafir / 18 Şubat 2014 Salı 19:43

  MERHABA KOLAY GELSİN ŞÖYLE Bİ SORUM VAR TARLA NİTELİĞİNDE MİRAS KALAN BİR TARLA VAR 4 HİSSEDAR VAR MİRASÇILARDAN 1 HİSSEYİ SATIN ALDIM BENDE 2 HİSSE OLDU VE ŞİMDİ DİĞER HİSSEDARLAR SATMAK İSTEMİYOLAR.BENDE OLAN 2 HİSSEYİDE ALMIYOLAR BEN BU HİSSEYİ 3. BİR ŞAHSA SATABİLİRMİYİM YARISINA SAHİBİM TARLANIN. TEŞEKKÜR EDERİM

 • Cevap Veren : 19 Şubat 2014 Çarşamba 13:59

  Merhaba, sorunuzu avmcengiz@hotmail.com adresine gönderirseniz avukat Mehmet Cengiz bey size yardımcı olacaktır...