yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Türk işadamları Bahreyn’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor!

Türk işadamları Bahreyn’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor!
06 Eylül 2016 16:06 Yorum yaz Çıktı al
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’i ziyaret eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) üyeleri iş ilişkilerini geliştirmek üzere 28 Eylül’de Bahreyn’e gidiyor. Kafilenin başında ise Beyttürk İnşaat’tan Muhammet Uğurcan Barman olacak.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)  temsilcileri Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’i ziyaret etti. DEİK Türk Bahreyn İş Konseyi Başkanı ve aynı zaman da Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, ‘‘Bahreyn ile özellikle gıda, finans, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde yatırım fırsatları kollanacak, yeni bir iş heyeti ile 28 Eylül’de Bahreyn’e gideceğiz’‘ dedi.

 

Yüz yüze temaslar

DEİK’in ilan ettiği seferberlik kapsamında, DEİK İş Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulları’nın sorumlu oldukları ülkelere ziyaretler gerçekleştirdiğinin, DEİK’in ‘‘Yatırım ve Yatırımcıyı Bilgilendirme Seferi’‘ne çıktığının vurgulandığı görüşmede,  karşı kanat, ilgili muhataplar, düşünce kuruluşları, fikir önderleri, medya temsilcileri ve kendi iş ortakları ile bir araya gelerek, yüz yüze temasla ülke gerçeklerini anlattıkları vurgulandı.

 

‘‘Bahreyn’e yatırımın tam zamanı’‘

DEİK Türk Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, ‘‘Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek’i ziyaret ettik. Darbe kalkışmasının, Türkiye’nin ana gidişinde, ekonomisinde ve finansal piyasalarında, bir major değişiklik, bir trend değişikliği yaratmayacağı konusunda özellikle Körfez ülkelerindeki konsorsiyum ortaklarımızı ve yerli-yabancı gayrimenkul yatırımcısını bilgilendirdik. Görüşmelerimizin ardındaki süreçte, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el Halife ülkemize geldi. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili bir görüşme gerçekleştiren Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el Halife, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışına katılarak Türkiye’nin dev projelerinin Bahreyn’i gururlandırdığını belirtti. DEİK Türk Bahreyn İş Konseyi olarak, 28 Eylül’de Bahreyn’e bir çıkartma yapacağız. Türk iş adamları ile karşılıklı işbirliğini görüşmek üzere Bahreyn’i ziyaret edecekler. Özellikle enerji, gayrimenkul, finans ve gıda alanında yeni dönemde yatırımlar bekliyoruz’‘ dedi.

Sizde bir yorum yazın
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
yapikredi kredi kartı borç sorgulama hgs yükleme ttnet fatura ödeme