sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

226 liraya aidat öder gibi ev fırsatı olan iller!

226 liraya aidat öder gibi ev fırsatı olan iller!
17 Şubat 2017 00:47 Yorum yaz Çıktı al
TOKİ, dar ve orta gelirlilere özel 3 bin 150 konutu aidat öder gibi alma fırsatı sunacak. 226 liradan başlayan taksitlerle satışa çıkacak olan konutlar 42 ilde gerçekleştirilecek.

TOKİ AÇIK SATIŞA BAŞLADI

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), vatandaşa aidat öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuyor. İdare bu kapsamda 226 liradan başlayan taksitlerle bin 313 konutu kuralı, bin 837 konutu ise açık satışa sundu. 

 

226 LİRADAN BAŞLAYAN TAKSİTLERLE EV SAHİBİ YAPIYORUZ

 

Ülke genelinde vatandaşları, çok düşük taksitlerle ev sahibi yaptıklarına dikkati çeken TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Vatandaşlarımızı 226'dan başlayan taksitlerle, uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapıyoruz" dedi. Başkan Turan, dar ve orta gelirlilere yönelik sosyal konut projelerinin kura yöntemiyle satışı gerçekleştikten sonra proje kapsamında kalan konutları açık satış yöntemiyle satışa sunduklarını söyledi. Açık satışın hangi tarihler arasında gerçekleştirileceği, konutların niteliği, fiyatları ile başvurulacak banka ve diğer koşulların TOKİ tarafından ilan edildiğini aktaran Turan, bu yöntemde, konut satın alma hakkı ve belirleme önceliğinin başvuru sırasına göre kullandırıldığını belirtti.Açık satış yöntemine ilişkin bilgi veren Turan, "Bu yöntem ile yapılan satışlarda, konut alıcıları ilgili banka şubelerinden seçtikleri konutun peşinat tutarını yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalarlar. Peşinat bedeli, borç bakiyesinden düşülerek kalan tutar taksitlendirilir" dedi.

 

İŞTE O 42 İLİMİZ

 

Bilecik, Bolu, Çorum, Erzurum, Karabük, Sakarya, Adıyaman, Aksaray, Ankara, Bingöl, Burdur, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan,  Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Karaman, Kastamona Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kayseri, Kütahya ,Malatya, Manisa, Mardin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ,Tokat, Trabzon, Tunceli.

 

Sabah

 
 
Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN TOKI HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN