yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

Kampanya furyasına TOKİ de katıldı!

Kampanya furyasına TOKİ de katıldı!
23 Ağustos 2016 10:09 Yorum yaz Çıktı al
15 Temmuz sonrası Emlak Konut GYO ve GYODER’le başlayan kampanyalar silsilesine TOKİ de katıldı. Kurum, borcunu erken kapatan müşterisine yüzde 20 indirim yapacak.

15 Temmuz darbe girişiminin ekonomi ve gayrimenkul sektörüne olası olumsuz etkilerinin önüne geçmek için Emlak Konut GYO ve GYODER tarafından başlatılan kampanya furyasına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı da (TOKİ) katıldı. Kurum, artık gelenekselleşen ‘’borcunu erken kapatana yüzde 20 indirim’’ kampanyasını öne çekerek seriye dahil oldu.

 

İşte kampanya şartları

Milliyet gazetesinden Duygu Erdoğan’ın haberine göre konuyla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, indirim kampanyasıyla 113 bin alıcıyı konut ve işyeri sahibi yaptıklarını, bunların TOKİ’ye toplam 4.4 milyar lira ödediğini kaydetti. Dün başlayan kampanyadan yaklaşık 175 bin kişinin yararlanabileceğini bildirildi. Talepler üzerine indirim kampanyası düzenlediklerini anlatan Turan, başvuruların 22 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında yapılacağını söyledi. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının, başvuru tarihi itibariyle TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

 

Faiz oranları nasıl?

TOKi’nin kampanyasındaki kredilerin faiz oranları ise şöyle:

                                     1-24 ay                 25-48 ay               49-60 ay               61-120 ay

Ziraat Bankası (%)           0.80                        0.89                      0.90                       0.95

Halk Bankası (%)              0.80                       0.89                       0.90                       0.95

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN