yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TOKİ 2016 yılı hedeflerini aşıyor!

TOKİ 2016 yılı hedeflerini aşıyor!
27 Ekim 2016 11:16 Yorum yaz Çıktı al
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Sosyal konut sayısında ciddi manada hedefimizi aşmış durumdayız. 60 bin konut hedeflemiştik, bu yılı 64 bin konut üretimiyle çıkmış olacağız." dedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, bazı programlara katılmak için geldiği Bursa'da, AA muhabiri Harun Kaymaz’a yaptığı açıklamada, son 13 yılda başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.

 

Toplam konut sayısının yüzde 10’u

Türkiye'deki konut üretimine çok yüksek oranda destek olduklarını dile getiren Turan, ''Sosyal konut sayısında ciddi manada hedefimizi aşmış durumdayız. 60 bin konut hedeflemiştik bu yılı 64 bin konut üretimiyle çıkmış olacağız. Bu, Türkiye'de üretilen toplam konut sayısının yüzde 10'u demektir. Bahsettiğim konutların tamamı alt ve orta gelir grubuna hitap eden sosyal konutlardır.'' diye konuştu.

 

2017 hedefi 70 bin konut

Bu yıl gibi 2017'de de çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini vurgulayan Turan, şunları kaydetti: "Hedefimiz inşallah yine beklentiyi aşmak ve yeni yılda 70 bin konut üretmek. Bizim yaptığımız iş hacminin içindeki konut üretimi yüzde 45, işimizin diğer yüzde 55'i ise milletin ihtiyacı olan kamu binalarıdır. Bunların içinde son 4 yılda yapılan ve yapımına devam edilen 19 stadyum var, 72 bin öğrenci kapasiteli yurt inşaatı yaptık ve teslim ettik. 22 üniversitenin kampüs inşaatlarını yapıyoruz. Bin 50 okul inşa ettik ve birçok kamu binasını, güvenlik birimlerimizin ihtiyaçlarını karşıladık. 81 vilayette şantiyesi olan aktif bir birliğiz.''

 

“Yatay mimariyi esas alıyoruz”

Çalışmalarında yerel ve yatay mimariyi esas aldıklarını anımsatan Turan, ''Bundan dolayı, yürüttüğümüz çalışmaların önemli bir bölümünü kentsel dönüşüm projeleri oluşturuyor. Belediyelerimizle iş birliği içinde 54 il ve 118 ilçede gerçekleşen 183 kentsel dönüşüm projesinin 53'ü tamamlandı. Çağdaş standartlarda geliştirilen 111 bin 474 konutun 68 bin 254'ü ise hak sahiplerine teslim edildi.'' dedi.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN