sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TOKİ Antakya'ya 550 yeni konut yapacak

TOKİ Antakya'ya 550 yeni konut yapacak
07 Mart 2012 16:01 Yorum yaz Çıktı al
Bugüne kadar Antakya'ya bin 880 toplu konut kazandıran TOKİ, önümüzdeki yıl bin 500 toplu konut daha yapacak

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) ve Antakya Belediyesi işbirliğiyle Günyazı mevkiinde inşaat faaliyetleri devam eden 770'i alt gelir, 186'sı orta gelir grubuna yönelik toplam 956 konutun kura çekim töreni gerçekleştirildi. Antakya Spor Salonu'nda yapılan toplu konut kura çekim törenine Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkam Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, toki yetkilileri, Hatay 2.Noter Vekili Recep Alkan ve toplu konutlara başvuruda bulunan vatandaşlar ve yakınları katılım gösterdi.

Kura çekimi öncesinde konuşan Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, "Bugün mutlu bir gün yaşamaktayız. Atalarımız 'Dünyada mekân ahirette iman' demişler Diliyorum ki Yüce Allah burada bulunan herkesin gönlüne göre versin, herkesi ev sahibi yapsın" dedi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da konuşmasında "Belediye olarak TOKİ'yle 2005 yılından bu yana çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz" dedi. Antakya'da talep ve ihtiyaç oldukça TOKİ'ye arsa sağlamaya devam edeceklerini belirten Savaş, "Saraycık mevkiinde 4'üncü etap bin-bin 500 civarında konut için 86 dönümlük arsa tahsisini TOKİ'ye yapmış durumdayız" dedi.

Bugüne dek toplamda bin 880 konutu Antakya'ya kazandırdıklarını belirten Savaş, "Hedefimiz Antakya'da ev sahibi olmayan kimseyi bırakmamak" dedi.

Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN TOKI HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN