yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TOKİ Rize'de kolları sıvadı kentsel dönüşüm başlıyor

TOKİ Rize'de kolları sıvadı kentsel dönüşüm başlıyor
20 Şubat 2012 10:47 Yorum yaz Çıktı al
Toplu Konut İdaresi Rize'de Kentsel Dönüşüme Başlıyor

TOKİ, Rize'de kentsel dönüşüme başlıyor mr RİZE (ANAHABER) * Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Rize'de kentsel dönüşüm çalışması yapacak. Rize Belediye Başkanlığı, kentsel dönüşüm yapılacak Hamamderesrnde vatandaşlarla görüşecek. Sürekli yağmur suları altında kalan Hamamderesi, proje sayesinde yerini 'Timya Vadisi'ne bırakacak.

TOKİ, Hamamderesrnde ilk etapta 866 konut inşa edecek. Rize Belediye Başkanlığı, bu çerçevede TOKİ ile 'Hamam Deresi ve Hayrat Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi' ön protokolünü imzaladı. Rize Belediyesi Başkanlığı'nca kurulacak kentsel dönüşüm ofisinde vatandaşlara bilgi verilecek, uzlaşma görüşmeleri ile tapu devirleri eş zamanlı yürütülecek.

Proje, Hamam Deresi Mahallesindeki 7,8 hektarlık alam kapsayacak. Kentsel dönüşüm ve gelişim alanında çağdaş standartlarda kentsel bir alan oluşturulacak. Proje alanının 2 noktasında köprüler ile ulaşım sağlanacak. Uzlaşmanın ve tapu devir işlemlerinin yapılmasıyla birlikte inşaatlara baharda başlanması hedefleniyor.

Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN