yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TOKİ'den 100TL'taksitle dayalı döşeli ev kampanyası!!!

TOKİ'den 100TL'taksitle dayalı döşeli ev kampanyası!!!
28 Nisan 2011 00:00 Yorum yaz Çıktı al
TOKİ'den 100 TL Taksitle Ev. Proje bittiğinde, çiftler 25 yıl vadeli 60 bin TL kredi kullanacak ve 100 TL taksitlerle dayalı döşeli ev sahibi olacak.
TOKİ'den 100 TL Taksitle Ev. Proje bittiğinde, çiftler 25 yıl vadeli 60 bin TL kredi kullanacak ve 100 TL taksitlerle dayalı döşeli ev sahibi olacak. TOKİ binlerce çifti ev sahibi yapacak. Proje tamamlandığında fakir olduğunu belgeleyen çiftler TOKİden 60 bin lira kredi ile ev sahibi olabilecek. Borç 100-120 lira taksitle 25 yıl vadeyle TOKİye ödenecek.

Evlerin içinde beyaz eşya ve mobilya da olacak. Yeni evli veya evlenecek yoksul çiftler için başlatılacak Yuva Teşvik Konutu Programı ile çiftin müracaat ettiği ilde uygun ev yok ise TOKİnin projesinin bulunduğu başka ilden ev seçmeleri istenecek. Proje 81 ilde uygulanabilecek. Evlerin beyaz eşyası da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünce karşılanacak.

Kiraya verilemeyecek

Belirlenecek yoksulluk limitinin altında kalan çiftler fırsattan yararlanabilecek.Sözkonusu evlerde oturmaya hak kazananlar bu evleri alıp satamayacak, kiralayamayacak. TOKİnin halen üzerinde çalıştığı projede asıl devrim ise ihtiyaç sahibi çiftlere istedikleri evi almaları için kredi verilmesi olacak.

Çiftler, istedikleri evi seçtikten sonra TOKİye gelecek. TOKİ onlara 60 bin lira kredi verecek. Çiftler bu kredi ile evi alırken peşinat ödemeyecek. Geri ödemesi ise 100-120 lira taksitle 25 yıl vadede tamamlanacak.

Boşanmış kadına daire

TOKİ sosyal güvencesi olmayan 100 bin vatandaşı da ev sahibi yapacak.Geçtiğimiz yıl başlatılan projede şu ana kadar 12 bin vatandaş ev sahibi oldu. 45-60 metrekare olan evler, 1+1 ve 2+1 seçenekleri ile sunulacak. Konutlar peşinatsız ve faizsiz olarak aylık 100 lira taksitle verilecek. Ödeme gücü olmayan vatandaşlar iş bulana kadar taksit ödemeyecek.
Proje TOKİye toplam 2 milyar liraya mal olacak. Eşinden ayrılmış korunmaya muhtaç çocuklu kadınlara da ücretsiz stüdyo daireler tahsis edilecek.

Kaynak:Bugün
Sizde bir yorum yazın
Kuzu SeaPearl Banner
Teknik Yapı Business
E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN