sinpaş
yapikredi kredi karti borc sorgulama hgs yukleme ttnet fatura odeme

TOKİ'den Kastamonu’da yöresel mimaride 316 konut!

TOKİ'den Kastamonu’da yöresel mimaride 316 konut!
18 Kasım 2017 12:31 Yorum yaz Çıktı al
Kastamonu’da 316 konut Proje daire yükseklikleri zemin+4 olan konutların 232’si 2+1 ve 84’ü ise 3+1 planında tasarlandı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kastamonu, Örencik Mevkiinde inşa edilecek 316 konutun ihalesi yapıldı. 
 
 
Kastamonu’da yöresel mimaride 316 konut ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.
 
 
Kastamonu’da 316 konut Proje yükseklikleri zemin+4 olan konutların 232’si 2+1 ve 84’ü ise 3+1 planında tasarlandı.
 
Konut projeleri, TOKİ'den Kastamonu’da yöresel mimaride 316 konut, Kastamonu’da 316 konut, Emlak, Emlak Lobisi, Emlaklobisi, Emlak, konut, Gayrimenkul, ev,
 
Kastamonu’nun eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, cumbalar, payanda ve söveler kullanıldı. Projeyle ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla şehre değer katacak yeni bir cazibe merkezi hedeflendi.

 
Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.
Sizde bir yorum yazın

EN ÇOK OKUNAN TOKI HABERLERİ

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN