10 Metrekare Yürüyen Ev!

10 Metrekare yürüyen ev şirinliği ile ön plana çıkıyor. Estetik görünümü ve ahşap yapısı gören herkesin ilgisini çekiyor.

Fazlalıklardan kurtulmanın ve daha az şeye sahip olmanın çok daha iyi olduğunu her zaman duymuşsunuzdur. Biliyoruz, biz de bu tarza aşinayız. Ancak her seferinde şaşırmaya devam ediyoruz.

Elbette ki herkes hayal kurarken, çok odalı, geniş alanlı, malikane gibi kocaman evlerde yaşamayı ister. Ancak gerçeklik hayallerden epey farklıdır ve büyük evlerde yaşamanın tek sıkıntısı, büyük bir eve sahip olacak kadar varlıklı olmamak değildir aslında. Geniş evlerin temizliğini, düzenini ve o lüks yaşam tarzını sürdürmek başlı başına bir masraf ve yorucu bir iştir. İşte bu 10 metrekarelik karavanla hem istediğiniz her yerde yaşayabiliyorsunuz hem de büyük bir evde yşamanın zorluklarından kurtuluyorsunuz.

Amerikalı ekstrem kayak sporcusu Zack Giffin, hayatını tamamen kayak üzerine kurmuş birisi. Bu yüzden onun için en önemli olan şey kayak yapabileceği alanlara yakın olabilmek. O da bu çözümü tam olarak şöyle bulmuş, kendisine aldığı karavanı mükemmel bir eve çevirmiş. Sahip olduğu tek ev ise buymuş. Çünkü o kadar yoğun bir çalışma temposu varmış ki ev satın aldıktan sonra orada yaşayacak vakti olmadığını söylüyor.

Masalsı Görünen Karavan…

NY Times gazetesine verdiği röportajda evini gerçekten büyük bir aşkla hazırladığını, yapabileceği her şeyi de maksimuma çektiğini söylüyor. Çünkü evi için ödemesi gereken para satın alacağı herhangi bir evden çok daha az. Aylık masrafları ise yok denecek kadar denilebilir.

Karavan olması nedeniyle mobil bir hayat sürmeye devam eden Giffin evi de kendi elleriyle hazırlamış. Yani gerçekten kendisi yapmış.

Tüm evi yapmak için harcadığı para 25.000 Dolar. Ancak paranın en çok buzdolabı gibi elektronik eşyalara gittiğini, evinin iskeletini oluşturmak için harcadığı paranınsa toplamda 7.000 Dolar olduğunu söylüyor. Yürüyen bir ev kadar güzeli yok diye düşünüyoruz.

Benzer Haber  Feragat Ne Demek?

Adeta masallardan çıkmış görünüme sahip bu küçük karavan, içinde iki kişinin yaşayabileceği alan barındırıyor.

Amerikalı ekstrem kayak sporcusu Zack Giffin, kendine aldığı 10 metrelik karavanı mükemmel bir eve çevirmiş.

Yorum Yazın