beykozdevlethastanesi

Beykoz Devlet Hastanesi Nerededir?

Beykoz devlet hastanesi için ulaşım oldukça kolaydır. Paşabahçe devlet hastanesi olarak da bilinen bu hastaneye kara ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Yeniköy, Arnavutköy ve Ortaköy sahil hattından sabah ve akşam saatlerinde Beykoz’a vapurla ulaşmak mümkündür. Bu şekilde deniz yoluyla ulaşım yaparak hastaneye gidebilirsiniz. Ayrıca Eminönü’nden de vapura binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

beykozdevlethastanesi

Otobüsle gelmek istediğinizde ise;

  • 121 A Beykoz Mecidiyeköy,
  • 15 Beykoz Üsküdar,
  • 11 H Ortaçeşme Ümraniye,
  • 15 BK Dereseki Kadıköy,
  • 15 SD Sultaniye Dudullu,
  • 15 D Anadolu Feneri Dereseki otobüslerine İstanbul’un çeşitli yerlerinden ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Beykoz Devlet Hastanesindeki Poliklinikler

Beykoz Devlet Hastanesinde bulunan bölümler cerrahi ve dahili tıp bölümleri olmak üzere ikiye ayrılır. Bunlar;

Cerrahi bilimler: Acil, plastik cerrahi, KBB, ortopedi, kalp ve damar, kadın hastalıkları ve doğum, göz, beyin ve sinir, anestezi ve reanimasyon.

Dahili Bilimler: psikiyatri, nöroloji, kardiyoloji, iç hastalıkları, Palyatif bakım servisi, göğüs hastalıkları, cildiye, çocuk hastalıkları, enfeksiyon, fiziksel tıptır. Detaylı bilgi almak için 0216 322 22 10 numaralı telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Hastane 1955 yılında SSK dispanseri olarak açılmış, 1962 yılında da 241 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Paşabahçe hastanesi olarak bilinen ve sonra hizmet birimleri bağlanmasının ardından 453 yatak kapasitesine ulaşan hastane, Anadolu yakasının en önemli hastaneleri arasındadır.

Beykoz Hakkında Bilgiler

beykozdevlethastanesi

İstanbul, medeniyetlere başkentlik yapmış bir dünya şehri. Bu şehrin en güzel yerlerinden biri Boğaziçi ve onun bir parçası olan Beykoz’dur. Üç bin yıllık tarihi ile Beykoz, İstanbul’da Osmanlı’nın fethettiği ilk yer olması; Sultan Yıldırım Bayezid’in yaptırdığı Anadoluhisarı ile fethin müjdeleyicisi; Göksu, Küçüksu, Akbaba, İncirköy, Beykoz çayırı ile İstanbul’un mesiregahı olan bir belde. Sinesinde Yuşa hazretleri başta olmak üzere kadim Beykozlulara ebedi istirahatgah olan bir belde.

Benzer Haber  Ankara Etlik Şehir Hastanesi

İstanbul’un fethinden Cumhuriyet’in kurulmasına kadar uzanan sürede av ve dinlenme amaçlarına hizmet eden Beykoz, Osmanlı sultanlarının ve saray erkanının av köşklerinin bulunduğu bir konumdadır.

Mesire alanları açısından çok zengin olan Beykoz, halen temiz havası ve piknik yapmak için ideal mekanlarıyla dikkat çekmektedir. Eski köşkleri ve güzel boğaz manzaralarıyla hala güzelliğini koruyan bu ilçe, bir kasabayı andırmaktadır. Hünkar iskelesi, Dereseki, Akbaba köyü, Yuşa dağı, Anadolu Kavağı, Ceneviz Kalesi, Anadolu Feneri ve Kanlıca yoğurdu bu ilçenin değişmez meşhurları arasındadır. Ulaşım konusunda deniz yolu ulaşımının fırsatları olduğundan sorunsuzdur. Ayrıca Paşabahçe ile ünlenen cam atölyeleri, eski kundura fabrikası de Beykoz’un popüler tarihi yerleri arasındadır

Yorum Yazın