İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi ücretleri, bölümleri, puanları ve daha fazlası için yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesinde almak isteyen öğrenci için 2018-2019 yılı ücretleri konusunda detaylı bilgileri sizlerle bir araya getirmeye devam ediyoruz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi içerisinde tüm bölümlerin burslu kontenjanı yer almaktadır. bununla beraber üniversiteye başladıktan hemen sonra gösterilecek olan başarı durumuna göre de burs almak hakkına sahip olabilirsiniz. Verilecek olan fiyatlara KDV dahil olarak yer almaktadır.

istanbul-bilgi-universitesi-emlaklobisi

Kredi kartı ile gerçekleştirilmek istenen peşin ya da taksitli ödemeler konusunda internet adresinde yer alan online ödeme linkinden sizde faydalanabilirsiniz. Kayıt dönemi sırasında üniversitede açılmak istenen banka şubeleri üzerinden özel oranlı ve uzun vadeli olarak ihtiyaç kredisi şeklinde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öğretmen çocuklarına Üniversite %20 indirim, kardeşlere %10 indirim gibi farklı fırsatları da sunabilmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi taban puanları ve fiyatları konusunda detayları sizlerle bir araya getiriyoruz. Yazımızda yer alan üret aralıkları İstanbul Bilgi Üniversitesi en son fiyat koşulları olarak yer almaktadır. Bununla beraber İstanbul Bilgi Üniversitesinde bulunan bölümleri de sizde kolayca görebilirsiniz.

2018 YGS LYS Sınavlarına girmek isteyenler için aşağıdaki ücretlerden yararlanmaktadır. Üniversite tarafından yayınlanmış olan bu bilgiler son yapılacak olan yerleştirmeler ışığında bir araya getirilmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi içerisinde 4 yıllık bölümler ile 2 yıllık bölümler meslek yüksekokulları konusunda tüm fiyatları burada kolayca bulabilirsiniz.

Fiyatlandırma

istanbul-bilgi-universitesi-emlaklobisi

  • Hazırlık dışında yer alan sınıflar üzerinde öğrenim fiyat aralıkları, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nde Psikoloji Programı dışında İletişim, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile beraber İç Mimarlık Programları konusunda 47.222,22 TL olarak hesaplanmıştır.
  • Meslek yüksekokulları, yüksekokul fakülteleri ve fakültelerin İngilizce Hazırlık Programı konusunda 47.222,22 TL olarak yer almaktadır.
  • Hukuk Fakültesi, Mimarlık Programı, Sosyal Bilimler Fakültesi için 51.296,30 TL olarak hesaplanmıştır.
  • Havacılık Yüksekokulu, Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik bölümü için 36.296,30 TL;
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi konusunda miktar 40.972,22 TL olarak hesaplanmıştır.
  • Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için 34.490,74 TL’dir.
Benzer Haber  2018 Kaymakam Maaşı Ne Kadar?

Üniversitenin Tarihçesi

istanbul-bilgi-universitesi-emlaklobisi

1996 tarihinde, İstanbul’da kurulmuş olan Bilgi Üniversitesi 6 fakülte, 2 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu üzerinde 35 farklı lisans programı sayesinde sahip olduğu öğrencilere zengin bir akademik deneyim sunmaya devam etmektedir. Bilgi Üniversitesi bünyesinde yer alan donanımlı akademik personeli ile beraber her zaman çağdaş eğitimi ile dikkat çekmeye devam etmektedir.

Üniversite bünyesinde yer alan öğrencilere sunmuş olduğu akademik seçeneklerin yanı sıra, öğrencilerin bu alanda içerisinde sosyal, kültürel ve sportif konusunda da kendilerini geliştirebilecekleri olanakları bulundurmaktadır.

Öğretim dili İngilizce olarak yer alan üniversite öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Türkiye’deki üniversiteler içerisinde, dünyanın en büyük üniversiteleri ağı olarak bilinen Laureate International Universities’e üyeliği bulunan ilk üniversite olma özelliği ile beraber İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye’de ilk defa Hukuk Kliniği dersi vermektedir.

Yorum Yazın