Acıbadem Üniversitesi İstanbul

Acıbadem Üniversitesi İstanbul ilinde bulunan ve Türkiye içerisinde bulunan üniversiteler arasında önemli bir yer edinmiş üniversitedir.

2018 yılında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Karadağ ve Eskişehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması ile Acıbadem Üniversitesi tüm Türkiye üniversiteleri arasında 5. sırada yer alırken vakıf üniversiteleri arasında da 4. sırada yer aldı. Öğrencilerden alınan geri bildirimlere göre yapılan araştırmalarda genel olarak öğrencilerin verilen eğitim ve diğer imkanlarla ilgili olarak Acıbadem Üniversitesi’nden memnun oldukları ortaya çıktı. Yapılan araştırmada 173 üniversiteden toplam 26.513 öğrencinin geri bildirimleri kullanılmış oldu.

Acıbadem Üniversitesi Bölümleri

Genel olarak İngilizce eğitim veren bölümleri ile dikkatleri çeken üniversite yabancı dil eğitimine de ayrıca önem vermektedir. Verdikleri eğitimler sayesinde öğrencileri mezun olduktan sonra da iş hayatında önde başlamalarına katkı sağlanmaktadır. Üniversitenin ana amacı sağlık bilimleri alanındaki tüm bilim dallarını bir araya getirmek olsa da diğer dallarda da eğitim verilmektedir.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Eşit ağırlık puan türü ile girilebilen bölümleri arasında İşletme, Psikoloji, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji gibi bölümleri yer almaktadır.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıp Mühendisliği, Eczacılık Fakültesi ve Tıp Fakültesi gibi sayısal puan türü ile girilebilecek bölümler de eğitim verilebilmektedir.

Temel Yeterlilik Testi İle Girilebilecek Bölümler

Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Diyaliz, Elektronörofizyoloji, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Podoloji, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri gibi bölümlerde de eğitim verilmektedir.

Benzer Haber  Dünyanın En Büyük Stadyumları

Bütün bu bölümleri ile Acıbadem Üniversitesi öğrencilerine yüksek düzeyde eğitim verebilmektedir. Verilecek olan eğitimlerin yanı sıra gerekli malzemelerle pratik eğitimin verilmesine ne imkan sağlanmıştır. Bu şekilde teorik bilgilerin yanı sıra pratikte nasıl kullanılacağı konusunda da eğitimler verilebilmektedir.

Acıbadem Üniversitesi Bünyesindeki Enstitüler

Üniversite bünyesinde hizmet veren Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü olmak üzere 3 enstitü bulunmaktadır. Bu enstitüler sayesinde lisansüstü programlarda eğitim verilebilmesine de imkan sağlanmıştır. Öğretim üyeleri konusunda da oldukça başarılı akademisyenleri bünyesinde bulunduran Acıbadem Üniversitesi bu özelliği ile adından söz ettirmeye devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda üniversitenin öğretim üyelerinden birisi olan Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Aslıhan Durer L’Oréal Türkiye – UNESCO Türkiye Millî Komisyonu tarafından düzenlenen Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Programı çerçevesinde ve Yaşam Bilimleri Alanında Genç Bilim Kadını Ödülü almayı başarmıştır. Durer “Kardiyomiyopati ile ilişkili vinkülin izoformlarının aktin filamentleri ile etkileşiminin biyofiziksel karakterizasyonu” başlıklı projesi ile bu ödülü almaya hak kazanmıştır.

Acıbadem Üniversitesi Lisans Programları Öğrenim Ücretleri

Üniversitenin açıklamış olduğu 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan fiyatlara bakacak olursak:

Tıp Fakültesi (%50 burslu)              –           48.400 TL

Tıp Fakültesi (Ücretli)                       –           96.800 TL

Eczacılık (%50 Burslu)                      –           21.750 TL

Eczacılık (Ücretli)                               –           43.500 TL

Hemşirelik Bölümü (%50 Burslu)   –           16.750 TL

Hemşirelik Bölümü (Ücretli)           –           33.500 TL

Benzer Haber  Tapuda Randevu Nasıl Alınır?

Psikoloji (Ücretli)                               –           43.500 TL

Sosyoloji (%50 Burslu)                      –           16.000 TL

Sosyoloji (Ücretli)                              –           32.000 TL

Tıp Mühendisliği (%50 Burslu)      –           24.200 TL

Tıp Mühendisliği (Ücretli)               –           48.400 TL

Aynı zamanda üniversite bölümlerinde öğrenim görebilmek için hazırlık bölümlerini bitirmeniz gerekmektedir. Acıbadem Üniversitesi hazırlık bölümü fiyatları ise yaklaşık olarak 16.000 TL’dir.

Yorum Yazın