Ahşap Ev Modelleri ve Ahşap Ev Fiyatları 2019

Ahşap ev modelleri ve ahşap ev fiyatları 2019 yazımızda ahşap evlerle ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz. Genellikle şehir dışında konumlandırılan ahşap evlerin kullanımı şehir içinde de yaygınlaştı. Ahşap tomruklardan veya bu tomrukların kesilmesinden oluşan evlere ahşap ev denir. Ahşap ev modelleri daha çok şehirden uzak, doğayla iç içe alanlarda görülür. Mimari sanatın eski örneklerindendir.

Estetik görünümü artırması nedeniyle inşaat sektöründe kullanılan ahşap, betonarme yapılar ile kıyaslandığında fiziksel ve doğal avantajları sebebi ile oldukça tercih edilen bir materyal haline gelmiştir.

Ahşap ev modelleri ,yalıtkanlık özelliği ile güçlü elektrik akımlarına dirençlidir. Betonarme ve çelik yapılarda oluşan elektromanyetik alanlar ahşap yapılarda bulunmaz. Doğal bir hava sağlayarak, yüksek oksijen sağlar. Ahşap, insan sağlığına zararlı gazların, bakterilerin yayılımını engeller.

Ahşap, inşaat sektöründe kullanılan tek yenilenebilir malzemedir. Ahşap ev modellerinde kullanılan ağaçlar en az 50 yaşında ağaçlardır. Oldukça iyi ısı yalıtımına sahiptir. Ahşap evler, betondan 15, çelikten 500 ve alüminyumdan 1700 misli ısı izolasyonu sağlar.

Ahşabın hafif, sağlam ve esnek bir özelliği vardır. Depremlerin binalarda yıkıcı etki göstermelerinin en büyük sebebi kolon ve kirişlerin deprem dalgalarını taşıyamamasıdır. Yığma denilen köşelerden geçmeli tekniklerle monte edilmeleri, kütük evleri 9 şiddetindeki depremlere karşı bile dayanıklı yapmaktadır. Ayrıca ahşabın, sindirim sistemini düzenlemede etkisi vardır. Amortisman süresi kısadır.

Ahşap ev fiyatları

ev-modelleri-emlaklobisi

Ahşap ev fiyatları betonarme evlere göre daha uygundur. Prefabrik evlerde olduğu gibi ahşap yapılarda da fiyatlar, kullanılacak ürün özelliklerine değişiklik gösterir. İşte, ahşap ev modelleri ve ahşap ev fiyatları için birkaç örnek:

ev-modelleri-emlaklobisi

Resimde bulunan 21 metrekarelik ahşap bungalov evin fiyatı: 25.999,00 TL. 

ev-modelleri-emlaklobisi

ev-modelleri-emlaklobisi

Örnekte yer alan 35 m2 ahşap evin fiyatı ise; 41.999 TL.

Benzer Haber  Müteahhite Verilen Binada Kiracı Hakları Nelerdir?

 

15 gün teslim süreli, 10 metrekare ahşap kütük evin fiyatı: 16.000,00 TL.

Ahşap Evlerin Özellikleri

  • İstenilen ebatlara göre tamamen özel yapım
  • Doğa dostu
  • Yalıtkanlık
  • Zararlı gaz ve bakterilerin yayılımını engelleme
  • Kurtlanma, böceklenmeye karşı koruma
  • Küflenmeye ve zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı hale getirilme
  • Ahşap ev, yapımında kullanılan ağaçlardan dolayı daima canlı kalır. Nefes alabilen bir yapıya sahiptir.
  • Ahşap ev içinde yaşayan insanlar romatizma, astım, dolaşım bozuklukları, böbrek rahatsızlığı gibi sağlık problemleri ile daha az karşılaşırlar ve bu hastalıklara sahip insanlarında sağlık durumlarında olumlu yönde katkı sağlar.

Yorum Yazın