Akbük Kamp Alanı (Gökova)              

Muhteşem doğası ile Akbük Kamp Alanı (Gökova), tatilcileri güzel vakit geçirebilmeleri için bekliyor.

Gökova Akbük Kamp alanı hem denizi hem de ormanlık alanları içerisinde bulunan tam bir doğa harikasının yanında bulunuyor. Birçok kamp alanı bulunan bölge içerisinde ve yakınlarında çokça koy bulunmaktadır. Bölgeyi hem keşfetmek hem de orman içerisinde bulunan kamp alanı ile hem gece hem de gündüz muhteşem anılar biriktirebilirsiniz.

Akbük Kamp Alanı Nerede?

Türkiye’nin sayılı doğa harikalarından birisi olan Akbük Kamp Alanı Muğla’ya bağlı Milas ilçesinde bulunuyor. Bakir kalan nadir alanlardan birisi olan bu yerde son zamanlarda yapılan yapılaşma çabaları ile güzelliklerinin sona erme korkusu da yayılmaya başladı. Genel olarak bölge büyük otellerin ya da tatil köylerinin olmaması ile bölgesel işletmelerin gelen tatilcilere hizmet vermesi söz konusuydu. Bu durumda özellikle kurulan kamp alanları ile tatilcilerin doğa ile iç içe konaklayabilmelerine imkan sağlanmaktadır.

Akbük Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Muğla merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Gökova Körfezi çevresinde bulunan kamp alanına gidebilmek için merkezden bu bölgeye giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda şehir merkezinde bulunan taksiler de size bu konuda yardımcı olacaklardır. Bölgeye ulaşabilmeniz için isterseniz Akyaka’dan sahili takip ederek 25 kilometrelik bir yolla, isterseniz de Ören tarafından 28 kilometrelik asfalt bir yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akbük Kamp Alanı (Gökova) Özellikleri

Gökova Körfezi kuzey kısmında yer alan Akbük Koyu, sesiz ve sakinliği ile ünlü olan ve aynı zamanda çevresinde bulunan doğal güzellikleri ile tatilcilere huzurlu bir tatil vadediyor. Koyda denize girmek de oldukça eğlenceli. Sakin ve aynı zamanda tertemiz suları ile bu bölge yüzmeyi sevenleri de memnun edebiliyor. İl merkezine 48 kilometre uzaklıkta bulunan koyda bir iskele ve birkaç tane de restoran bulunmaktadır. Aynı zamanda Akbük bölgesinde bulunan Karia Antik Kenti’ni ve Keramos kalıntılarını da gezebilmenize imkan sağlanmaktadır.

Benzer Haber  Kapalıçarşı

 Akbük Kamp Alanı (Gökova) Girişi Ücretli Mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de Akbük Kamp Alanı (Gökova) girişi ücretli mi?Kamp alanına ulaştığınızda araçlarınızı park edebileceğiniz bir park alanı sizi karşılayacak. Aracınızı park ettikten sonra kulübe içerisinde bulunan görevlilerden kamp yapılacak alan ile ilgili olarak destek alabilirsiniz. Kalacağınız günü belirtmeniz ile verilecek olan bir form dolduracak ve kalacağınıza güne göre de bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte kamp alanına çadırınızı kurabilirsiniz. Size verilecek olan numara kartını çadırına asarak kaçak kampçılardan ayrılmış olacaksınız. Bu şekilde görevlilerin yapacakları denetimlerde sorun yaşamayacaksınız. Aynı zamanda gün içerisinde dışarı çıkıp içeri girebilmeniz için size verilecek olan bu kartı kullanmanız gerekmektedir.

Kamp alanında sizlere sağlanan hizmetler de tatilinizin güzel geçebilmesi için düşünülmüş durumda. Kamp alanında çamaşırhane, sıcak ve soğuk su ile duş alabileceğiniz alanlar da sizler için konulmuş. Aynı zamanda elektrik de kullanabiliyorsunuz. Size talep etmeniz durumunda elektrik verilecek ve kullandığınız kadar ödeme yapabileceksiniz.

Bütün bu özellikleri sayesinde ülkemiz içerisinde bulunan sayılı tatil alanları arasında sayılan Akbük Kamp Alanı (Gökova), doğa ile iç içe tatil yapabilmenize imkan sağlaması nedeniyle özellikle doğa içerisinde olmayı isteyen tatilcilerin tercih ettikleri alanların başında gelmektedir. Bu alana kuracağınız çadırınızla ya da karavanınızla güzel bir tatil geçirebilmeniz de mümkündür. Orman içerisinde bulunan alanda ormanın içlerine giderek bölgeyi keşfedebileceğiniz gibi bölgede bulunan koyları da görebileceksiniz. Sakin ve çok temiz denizi ile de ünlü olan bölgede birçok koy bulunmaktadır. Bu koylarda denize girdikten sonra diğer tatil beldelerinde yaptığınız tatilleri hiç yapılmamış sayacaksınız. Tatil köyleri içerisinde parasını verdiğiniz gün kadar hiç çıkmadan her şey dahil sistemle tatil yapmak size daha iyi geliyorsa bu bölge size istediğinizi veremeyecektir. Doğa tatili yapmak isteyenlerin tercih ettiği ve henüz tam olarak otelleşememiş ve bilinçsiz tatilcilerin tam anlamıyla bozamadıkları güzel ortamı sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor.

Benzer Haber  Komodor Remzi Yalısı

Eğer siz de hiç tatil köyü içerisinden çıkmadan beton yapıların içerisinde sürekli olarak zaman geçirmeye çalışmaktan sıkıldıysanız Akbük Kamp Alanı (Gökova)  tam da size göre. Türkiye’nin saklı cenneti olan bu bölgede unutulamayacak tatil sizi bekliyor.

Yorum Yazın