amerikadakonutyatirimi-emlaklobisi

Amerika’da Konut Yatırımı İçin; Tampa

Amerika’da konut yatırımı için; Tampa yeni rota oldu. Amerika’dan ev almak isteyen Türk yatırımcısının akılına New York, Miami, Washington, gibi sadece birkaç şehir geliyor. Aslında Türklerin bilmediği fakat hem oturuma uygun hem de yatırım açısında çok avantajlı yerlerin başında ‘’Tampa’’ geliyor.

tampa-emlaklobisi

ABD’nin en gözde 5. şehri, Tampa

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler 5. şehri olan Tampa, bu popülerliğinin yanında yatırım için en doğru 2. bölge olarak tanımlanmaktadır. Bin’den fazla ulusal ve uluslararası şirketin genel merkezlerinin Tampa’da bulunması, 3 adet havaalanı ve karayolu ulaşımının gelişmişliği ile yatırımcısının göz bebeği durumunda.

Kentsel dönüşümün koordineli bir şekilde geliştiği şehir, yerel yönetimin de yapısal projelere katkı sağlamasıyla yatırımcısına uzun vadede karlı geri dönüşler sağlamaktadır. Şehrin tarihsel döngüsünden bugüne gelişen mimari yapılanmasının içinde post-modern yaklaşımdan art deco mimari eserlere uzanan çok zengin ve kozmopolit bir çeşitlilik vardır. Buna ek olarak, şehir merkezinde yer alan 20’nin üzerinde modernist gökdelen ile mimari yapı kolektif bir duruş sergilemektedir.

tampa-emlaklobisi

Kültürel Zenginlik

Kültürel açıdan çok zengin olan Tampa, birçok müzenin yanı sıra, fuar ve kongre merkezine sahiptir. Miami’den sonra Florida bölgesindeki 2. Metropolitan şehir olan Tampa, 165 adetten fazla peyzaj ve tema parkı, cruise limanları ve dünyanın en uzun, kesintisiz sahil yolu ile Amerikalıların en çok yaşamak istediği açık hava şehri konumunda.

Amerika Birleşik Devleri’ndeki en iyi 27 lisenin 20’sine sahip olan şehir, Kuzey Florida Üniversitesi’nin ana kampüsünün yanı sıra, birçok teknik üniversite ile hukuk fakültelerini barındırıyor.

Tampa’da 25’ten fazla kütüphane bulunuyor. Şehrin en büyük avantajlarından biri de İngilizce konuşma oranın yüksek olması.

Sağlık hizmetleri anlamında da başarılarından söz ettiren şehir, kanser tedavi ve travma merkezleri konusunda Amerika’nın en iyi hastanelerinden 3’üne sahiptir. Ayrıca Alzheimer araştırma ve tedavi merkezleri ile toplum sağlığına hizmet etmekte.

Benzer Haber  Azdavay

tampa-emlaklobisi

Amerika’nın en güvenli şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyan Tampa, tropikal iklimin yanı sıra ülkenin en eğlenceli ikinci şehri. Çok hareketli bir gece hayatı ve dünya lezzetleri ile oldukça zengin bir mutfağa sahip. Ayrıca şehir, Amerika’nın en büyük hava akrobasi şovuna ev sahipliği yapıyor.

Şehir hayatını kolaylaştıran toplu taşıma araçları, tren ve otoyollarının yanı sıra ‘’deniz taksileri’’ ile şehrin fırsatlarını ve güzelliklerini izleyebilir hem de yeni evinizin tadını çıkarabilirsiniz. 150 bin dolardan başlayan fiyatları ve Mortgage avantajları ile sahip olabileceğiniz bu evler gerek kiralama gerekse yaşamanız adına ideal bir yatırım modelidir.

Tampa’da Ev Fiyat Aralıkları

Union Park (Wesley Chapel) Bölgesinde;

Ev fiyatları 247 bin 990 dolar -294 bin 490 dolar arasıdır. Metre kareleri ise 170 m2 ile 240 m2 arası değişmektedir.

amerikadakonutyatirimi

3 oda 2.5 banyo ve 5 oda 3.5 banyo seçenekli evler bulunmaktadır.

amerikadakonutyatirimi

 

The Arbors at Wiregrass Ranch: The Manor (Wesley Chapel) Bölgesinde;

285 bin 490 Dolar ile 300 bin 490 dolar arası fiyatlarla 180 m2 ile 230 m2 arası evler bulunmaktadır.

amerikadakonutyatirimi

Müstakil konut ve bitişik nizam olan şehir ev seçenekleri 3 oda 2 banyo, 4 oda 3 banyolu evler Wesley Şapelinin kalbinde konumlanmıştır.

amerikadakonutyatirimi

 

Yorum Yazın