Aqua Florya Akvaryum Ücretleri

Aqua Florya Akvaryum ücretleri ne kadar? İstanbul’da dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan Aqua Florya Akvaryum kurulduğu ilk günden bu yana insanların yoğun ilgisi ile karşılaşır. Uzun zaman süren yapım çalışmalarının ardından tam planlanmış bir proje olarak insanların karşısına çıkar. İnsanların tüm gün vakit geçireceği bir yer olan Aqua Florya Akvaryum içerisinde pek çok yapabileceğiniz etkinlikler de bulunur. Bu akvaryum içerisinde zamanın nasıl geçtiğini asla anlamazsınız.

Aqua Florya Akvaryum ile ilgili görsel sonucu

Aqua Florya Akvaryumunu ziyaret etmeden önce pek çok insan fiyatları konusunda da net bir bilgi almak ister. Aqua Florya Akvaryum 2018 fiyatlarını güncel bir şekilde size sunarak, fiyatlar konusunda netlik kazanmanızı isteriz.

0-2 Yaş Ücretsiz

Yetişkin 85 TL

Çocuk 55 TL

3 Kişilik Aile 225 TL

4 Kişilik Aile 280 TL

Tüm gün sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bu akvaryum için ödemeniz gereken fiyatlar güncel olarak bu şekildedir.

Aqua Florya Akvaryum ile ilgili görsel sonucu

Aqua Florya Akvaryum Hakkında Bilgi

Aqua Florya akvaryum çalışmalarına ilk kez 2003 yılında başlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından akvaryumun temelleri atılır. Tematik olarak insanlara farklı deniz canlılarını sunmayı amaçlayan bu akvaryum tam 8 yılın sonunda hayata geçer. Uzun bir yapım aşamasından geçen Aqua Florya Akvaryum, İstanbulluların yoğun ilgisi ile karşılaşır. İlk kez 2011 yılında ziyarete açılan akvaryum yılda binlerce insanın ziyaret ettiği bir yer haline gelir.

Toplam 100 dönüm üzerine kurulu olan Aqua Florya Akvaryum, içerisinde otel ve restoranları da barındırır. İki kattan oluşan bu akvaryum merkezi araçları ile gelen ziyaretçileri de düşünmüştür. Yaklaşık olarak 1.500 araç kapasiteli bir otopark da Aqua Florya içerisinde bulunur.

Aqua Florya Akvaryum ile ilgili görsel sonucu

Aqua Florya Akvaryum Bölümleri

Aqua Florya Akvaryum birbirinden farklı bölümlerden oluşur. Bu nedenle de tematik olarak dünyada sayılı akvaryumlar arasında bulunur. Karadeniz ya da Pasifik tüm canlı türlerini bölümlerine uygun bir şekilde bulabilirsiniz. Bu bölümlerin toplamı 17 adettir. Ayrıca bir tane de uzun ve sıra dışı yağmur ormanı bölümü bulunur. 17 bölüm de o coğrafi bölgeyi yansıtan şekle dönüştürülmüştür. Bunun için ses ve görüntü efektleri de kullanılır. Girdiğiniz her bölümde kendinizi bir anda o bölgeye ait hissedersiniz.

Benzer Haber  Hisseli Tapu Nedir?

Aqua Florya Akvaryum bölümlerini gezebileceğiniz gibi farklı etkinliklere de yönelebilirsiniz. Balıkları daha iyi izlemek için dalma ya da onları besleme aktivitelerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca pankart açma gibi hizmetler de Aqua Florya Akvaryum bölümleri içerisinde mümkün olur. Sevdiklerinize özel vermek istediğiniz mesajlar için de oldukça ideal bir yer olarak karşınıza çıkar.

Yorum Yazın