Atılım Üniversitesi Ankara

Ankara’da bulunan özel, vakıf ve devlet üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alan Atılım Üniversitesi birçok bölümde eğitim vermeye devam etmektedir. 9.000’den fazla öğrenci, 650’den fazla akademik personel, bu güne kadar verdiği 11.000’den fazla mezun ve bünyesinde bulunan 150’den fazla laboratuvar ile Atılım Üniversitesi öğrencilerine büyük imkanlar vermeye devam ediyor.

Uluslararası görünüm ve sanayi geliri gibi kriterleri göz önüne alarak TES Global tarafından hazırlanan Times Higher Education (THE) ile dünya üniversiteleri arasında yer alan Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında 4. sırada yer alan Atılım Üniversitesi vermiş olduğu kaliteli eğitimi de bu şekilde kanıtlamayı başarabilmiştir.

Atılım Üniversitesi Bölümleri

Atılım Üniversitesi bölümlerine başlamadan önce hazırlık programlarından mezun olmanız gerekmektedir. İngilizce eğitimin verildiği üniversitede hazırlık bölümü sayesinde öğreneceğiniz yabancı dil sayesinde mezun olduktan sonra da kolaylık göreceksiniz. Artık yabancı dil biliyor olmanın oldukça önemli olduğu günümüzde iş hayatına girebilmek için aranan şartlar arasında kesinlikle yabancı dil bulunmaktadır.

MF Puan Türü İle Girebileceğiniz Bölümler

Matematik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Pilotaj, Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Mimarlık, Mekatronik Mühendisliği gibi bölümlere MF puan türü ile girerek eğitim görebilirsiniz.

TM Puan Türü İle Girebileceğiniz Bölümler

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İktisat, Maliye, Turizm ve Otel İşletmeciliği, İşletme, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi gibi bölümlere de TM puan türü ile girilebilmektedir.

Benzer Haber  Brütalist mimari nedir?

TS Puan Türü İle Girebileceğiniz Bölümler

Atılım Üniversitesi’nde TS puan türü ile girilebilecek bölümler arasında sadece Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü bulunmaktadır.

Mütercim Tercümanlık ve İngiliz Dili Edebiyatı gibi bölümlerde de Atılım Üniversitesi’nde eğitim verilmektedir.

Üniversite bünyesinde eğitim verilen bölümlerin oldukça çeşitli olması üniversiteye gidecek olan öğrencilerin de seçeneklerinin artmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda 650’den fazla akademik personel bulunması ile birlikte bütün bu bölümlerde eğitim verebilecek olan öğretmen sayısını karşılayabilmektedir. Yıllardır Ankara içerisinde eğitim öğretime katkı sağlayan Atılım Üniversitesi vermiş olduğu mezunlarla da iş hayatına damga vurmuş durumdadır. 11.000’den fazla mezunu bugüne kadar birçok yerde çalışma hayatına girmiş ve kendilerini geliştirerek iş hayatında önemli işler yapmaya çalışmışlardır.

Atılım Üniversitesi Başarıları

  • Times Higher Education (THE) Fiziksel Bilimler sıralamasında konu sıralamalarında Türkiye’deki üniversiteler arasında 2. sırada kendine yer bulmuştur.
  • BRICS ve gelişmekte olan ekonomileri kapsayan araştırmada 50 ülkedeki 300 üniversite arasında 62. sırada yer almış ve Türkiye’de bu listeye girebilen üniversiteler arasında 6. sırada yer almıştır.
  • ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde hizmet veren URAP’ın yapmış olduğu araştırmaya göre tüm ülkede yer alan üniversiteler arasında 42. sırada, vakıf üniversiteleri arasında ise 7. sırada yer almıştır.

Atılım Üniversitesi Lisans Üniversitesi Ücretleri

Atılım Üniversitesi ücretleri daha önce öğrenim gören ve başladıkları yıllara göre farklılık göstermektedir. Döviz üzerinden öğrenim ücretlerinin belirlendiği üniversitede döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara karşı önlem olarak döviz kuru sabitlenmiştir. Aynı zamanda ödemede kolaylık yapılabilmesi açısından kredi kartı ile ödeme seçeneği ve vade farkıyla birlikte taksit yapılabilme imkanı da sağlanmıştır. Bütün bunlara göre yeni kayıt yaptıracak olan lisans öğrencileri için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için KDV dahil 36.200 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret bütün fakülteler için aynı olmaktadır.

Benzer Haber  Münevver Ayaşlı Yalısı

Yorum Yazın