Avize Seçimi Nasıl Olmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Avize seçiminde enerji tasarrufu tasarım tercih edecekler için son derece önemli kriter olarak kabul edilir. Eğer ev dekorasyonu yapıyorsanız kesinlikle sadece modelin görüntüsüne odaklanmamak önemlidir. Enerji tasarrufu avize seçerken çok önemlidir ve sizleri büyük bir maddi külfetten kurtarabilir. Size tasarruf sağlayacak avizeyi bulurken aynı zamanda da evinizin dekorasyonuna uygun avizeyi bulmaya özen gösterin. Avize seçimi yaparken TSE damgalı avize modellerine bakmaya özen gösterin. Bu sizlerin ve daha da önemlisi çocuklarınız sağlığı açısından için çok önemlidir.

Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev dekorasyonu yapılırken genelde avize seçimi ön plana atılmaz. Avize seçimi evinizi bir anda değiştirebilir. Avize seçimi yaparken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekir. Avize seçimine dikkat etmediğiniz taktirde ev dekorasyonuyla ilgili bir takım problemler baş gösterebilir. İlk olarak almaya karar verdiğiniz avize modelleri arasında fiyat araştırması yapın. Fiyat araştırma yaptığınız taktirde aynı modellerin çok farklı fiyatlara satıldığını fark edeceksiniz. Almaya karar verdiğiniz avizeyi uygun fiyata almak istiyorsanız birçok tedarikçiyle iletişime geçmeniz sizleri büyük bir maddi külfetten kurtaracaktır. İnternette en trend avize modelleri hakkında araştırma yapın. İnternet sitelerinden öneriler alabilir ve moda trendleri arasına giren avize modellerinden birinin sahibi olabilirsiniz. Avizenin fiyatını araştırdıktan anlaştığınız firmaya avize kurulumunun ücretsiz olup olmadığını mutlaka sorun. Türkiye’de avize tedarikçisi olan bir çok firma avizeleri Çin’den ithal ediyor. Dolayısıyla satın aldığımız avizelerin başına bir iş geldiği zaman avizeleri tamir etmek bizlere düşüyor. Avizeyi aldığınız firmaya garantisini muhakkak sorun. Garantisini almadığınız avizeyi almayın.

Benzer Haber  4 İli Birbirine Bağlayan Proje

Avize Seçerken Avizenin Bulunacağı Konum Ne Kadar Önemli?

Avizenin bulunduğu konum gerçekten çok önemlidir. Her bölgenin avize seçimi farklı olmalı. Lavaboda salon avizesi kullanmak misafirleriniz açısından hoş karşılanmayacaktır. Evinize girdiğiniz taktirde büyük ihtimal karşınıza ilk olarak evinizin koridoru çıkacaktır. Ev koridorları genelde karanlıktır. Bu yüzden koridor avizesi seçerken aydınlatma kalitesine çok büyük önem gösterin. Aydınlatma kalitesi yüksek olan bir avize seçmek sizlerin koridorlarınızı aydınlatmanıza yardımcı olacaktır. Evinizin girişi koridor ise kesinlikle koridorda sarkık bir avize kullanmayın. Bu evinizi ciddi miktarda daraltacaktır.

Oturma Odası İçin Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Oturma odası çoğunlukla aileyle birlikte en fazla zaman geçirilen yerdir. Bu yüzden oturma odasında kullanacağınız avizenin enerji tasarrufu olup olmadığına dikkat edin. Oturma odanızda enerji tasarrufu olan avizeler kullanın. Bu sizleri ciddi anlamda maddi külfetten kurtaracaktır. Oturma odasında gün ışığı aydınlatmalarını tercih edin. Oturma odasında genellikle beyaz ışıklar tercih edilmektedir. Beyaz ışıklar her ne kadar göze ilk bakışta hoş gelse de zamanla gözlerinizi yoracağından pek tercih etmenizi önermiyoruz. Yatak odasında avize seçimi nasıl olmalıdır? Yatak odasında avize seçerken loş ışık kullanmaya özen gösterin. Çünkü loş ışıkların insanları dinlendirdiği uzmanlar tarafından kanıtlandı. Ancak yatak odanızda bulunan aynaların çevresinde beyaz ışıklar kullanmak aynaları daha iyi bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Eğer yatakta uyumadan önce kitap okumayı seviyorsanız abajur kullanmayı öneriyoruz.

Çocuk odası için avize seçerken gün ışığı aydınlatmalı avizeler seçin. Biz sizlere sarı rengi tavsiye ediyoruz. Sarı renk insan gözünü yormaz. Dinlendirici özelliğe sahiptir. Mutfak için avize seçimi nasıl olmalıdır? Mutfak ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği yerler arasında yer alır. Mutfaktaki aydınlatma özellikle günün büyük bir kısmını mutfakta geçiren ev hanımları için çok önemlidir. Mutfak için avize seçerken karışık avizeler kullanmaktan kaçının. Mutfak için daha çok sadece avizeler tercih etmeniz ev hanımlarının işlerini kolaylaştıracaktır.

Benzer Haber  Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Salon İçin Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak misafirlerimizi salonda ağırlarız. Misafirler genel olarak salonda ağırlandığı için gösterişli avizeler seçmek uygun olacaktır. Sonuç olarak evimizin her bölgesinde ayrı bir avize seçimi yapmak gerekir. Evinizin dekorasyonuyla uyumlu olması için avize seçiminize önem gösterin. Ev tasarımınız ne kadar iyi olursa olsun kötü bir avize seçimi ile her şeyi mahvedebilirsiniz. Avize seçerken temizlenmesi kolay olan avizeler seçin. Temizlenmesi kolay olan avizeler ev hanımları için çok büyük avantajdır. Mutlaka avize ağırlık temizlenmesi kolay olan avizeler seçmeye özen gösterin.

 

Yorum Yazın