avsa-adasina-nasil-gidilir

Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

Farklı şekillerde ulaşım imkanı sağlaması nedeni ile özellikle Avşa adasına nasıl gidilir? Merak edenler farklı ulaşım seçeneklerini deneyebilirler. Avşa adası tatil için veya rahatlamak için gidebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Doğayla iç içe olması ve aynı zamanda taşıyıcıları farklı imkanlar sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak tercih etmiş olduğu belgeler arasında yer almaktadır.

Adaya günübirlik gitmek isteyenler veya tatil için konaklamak amacıyla gitmek isteyenler farklı ulaşım seçeneklerini tercih edebilirler. İstanbul üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler deniz otobüsü ile rahatlıkla adaya ulaşabilirler. 2 saat 45 dakika uzaklıkta olan Avşa adası günübirlik gitmek isteyenler için tercih edilebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Erdek üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler gemiyle yaklaşık olarak 2 saat yolculuk yaptıktan sonra adaya ulaşım sağlayabilirler.

Avşa Adasına İstanbul’dan Ulaşım

İstanbul üzerinden adaya ulaşım sağlamak isteyenler için yaz sezonunda her gün aynı şekilde deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. Hafta sonları eklenen ek seferler özellikle ulaşım sağlamak isteyenler için kolaylık sağlamaktadır. Tekirdağ Avşa veya Şarköy Avşa seferleri yapmakta olan büyük motorlar gün içerisinde 2 saat süren yolculuğun ardından adaya ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul’a yakın olması sayesinde özellikle yaz sezonunda yoğun olarak tercih edilmekte olan bölgelerden biridir. Tatil yerleri arasında yer almakta olan Avşa adası ulaşım problemi yaşanmayacak bölgelerden biri olması sayesinde tatilcilerin kısa süre içerisinde bölgeye ulaşım sağlaması mümkündür. Adada özellikle tatilciler için eğlence mekanlarının yer alması ve uygun bütçeyle tatil imkanları sunulması yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak bölgeyi tercih etmesini sağlamaktadır.

Avşa Adası Ulaşımı

İstanbul üzerinden adaya gelecek olanlar bostancı ve Yenikapı’dan Hareket etmekte olan deniz otobüslerini kullanabilirler. Yaklaşık olarak 3,5 saat sürmekte olan yolculuğun ardından adaya ulaşım sağlanabilir. Özel aracıyla adaya ulaşmak isteyenler Tekirdağ üzerinden kalkan feribotlar ile ulaşım sağlayabilirler. Çanakkale, Bursa, Balıkesir veya Bandırma istikameti üzerinden gelecek olanlar erdikten kalkmakta olan Gestaş deniz otobüslerini tercih edebilirler.

Tekirdağ üzerinden Avşa adasına ulaşım sağlamak isteyenler deniz taşımacılığını tercih edebilirler. Haftanın dört günü Ömer kaptan gemisi Avşa adasına feribot seferi düzenlemektedir. Pazartesi, çarşamba, cuma ve pazar günleri saat 15:00’te Marmara adası üzerinden geçiş yapmaktadır. Aynı şekilde öz kaptan gemisi de aynı gün ve saatlerde hizmet vererek adaya ulaşmak isteyenler için alternatif ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Benzer Haber  Anonim Şirket Nedir?

Yorum Yazın