avustralyaevleri

Avustralya Evleri

Avustralya ılıman iklimi, kişi başına düşen yüksek milli geliri, güçlü ekonomisi, kaliteli eğitim imkanları, devletin sunduğu yüksek standartlardaki sosyal hizmetleri, şehir merkezlerinden dahi girebileceğiniz halka açık plajları, geniş park alanları, çok kültürlülüğün getirdiği çeşitliliği, özgürlüğü ve bunun gibi onlarca özelliğinden dolayı birçok insanın yaşamak için hayalindeki ülke olmaya devam ediyor. Avustralya evleri de ülkenin güzellikleri arasında yer alıyor.

avustralyaevleri

Avustralya Evleri Özellikleri

Güney yarım kürenin en göz alıcı ülkelerinden biri olan Avustralya, Okyanusya’da bulunan bir ada olmasına rağmen, hem bitki hem de hayvan çeşitliliğinin bolca görüldüğü bir bölgedir. Sıcak iklimi, beyaz ve altın renkli kumlarının yanı sıra görülmeye değer mavilikleriyle de göz alıcı bir yerleşim yeri olan Avustralya bünyesinde barındırmış olduğu Mandalay House gibi eşsiz yapılarıyla da yaşanılması gereken bir cennettir.

Özellikle de ülkenin simgesi haline gelmiş güzeller güzeli yapısı olan ve 1973 yılından itibaren misafirlerine kapılarını açan Sidney Opera Evi ile de bizleri büyülemeyi başaran Melbourne, sahip olduğu güzellikleri tamamıyla gözler önüne seriyor.

Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alan Melbourne, hem düşük suç oranı hem de yaşam standartları açısından ömrünüzün kalanını geçirebileceğiniz güzide bir şehirdir. Melbourne şehrinin merkezi iş bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunan ve şehrin bütün doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Toorak banliyösüne yerleştirilmiş Linlithgow malikanesi, şimdilerde Avustralya’nın en lüks evi olarak kabul edilmiştir.

avustralya

avustralyaevleri

Avustralyalılar sakin olan konutlarda yaşamayı sever ve nüfusun yaklaşık %30’u apartman dairelerinde yaşar. Avustralyalıların çoğu üç yatak odası olan büyük evlerde yaşıyor. “120 metrekare” bu evlerin ortalama büyüklüğü. Yatak odası, tipik ev oturma odası, mutfak, banyo, iki tuvalet ve bir garaj bulunmaktadır. Bazı evlerde küçük bir çamaşır odası ve bir oturma odası var. Tüm kapılar genellikle camdan imal edilir.

Benzer Haber  Florya Akvaryum

Birçok Avustralyalı kendi evine sahiptir. Çok düşük faizli uzun süreli kredi sayesinde birçok Avustralyalı kira vermek yerine kendi evini alıp uzun süre kredi ödüyor.

Avustralya’nın En Lüks Evi

Avustralya’nın en lüks evi Linlithgow Malikanesi’dir.  Işığı yansıtan ön cephesi, alüminyum yapısı ve girişinde misafirleri karşılayan geniş ağaçlık alanı mevcuttur. Tamamı camdan oluşan avlusu ve zeminden tavana pencereleriyle güneşin canlandırıcı etkisine maruz kalmanızı sağlayacak.

Geniş ve olağanüstü kapalı havuzuyla da hem serinlemenize hem de keyifli vakitler geçirmenize olanak tanıyacak.

linlithgow-malikanesi

Avustralya’ya özgü duvarı ve Amerikan Meşesi’nden oluşan zemin döşemeleriyle bu güzellik, tam donanımlı mutfağıyla da lüks bir yaşam deneyimini sunuyor. Özelliklerinin yanı sıra geniş odaları ve süit odasıyla Linlithgow Malikanesi’nin değeri, 15 milyon Avustralya doları yani 11.2 milyon Amerikan dolarıdır.

avustralyanin-en-luks-evi

Avustralya Evlerinden Örnekler

Farklı lokasyon, bütçe ve mimariye göre Avustralya evlerinden örnekler:

avustralyaevleri

Zemin malzemesi olarak halıfleks kullanmayı çok seviyorlar.

avustralyaevleri

Bu ülkede ev kiralamak için ev sahibi ile görüşme yapıyorsunuz. Ev sahibi sizden hoşlanmazsa evini kiralamıyor. Bir önce oturduğunuz evi nasıl kullandığınız gibi konular çok önemli. Bu görüşme için önceden randevu alıyorsunuz.

avustralyaevleri

Evinizi dekor ederken ikinci el eşya kullanımı çok yaygın. İnsanlar bir eşya alırken önce ikinci elini araştırıyor. Aradığını bulamazlarsa yenisine yönleniyorlar.

avustralyaevleri

Ayrıca shared house isimli bir kiralama sistemleri var. Bu sistemde evin bir odasını kiralıyor ve ortak alanları diğer odaları kiralayanlar ile paylaşıyorsunuz. Öğrenciler için ideal bir sistem.

avustralyaevleri

Özellikle öğrencilerin çok rağbet ettiği Avustralya’da karşılaşacağınız evler oldukça şirin ve kendilerine ait bir havaları var.

 

 

Yorum Yazın