Ayder Yaylası

Doğa ile iç içe olmak isteyen pek çok yerli ve yabancı turistin ziyaret mekanı olan Ayder Yaylası hakkında sizlere bilgi verecek bir yazı hazırladık.

Ayder Yaylası Nerededir?

Ayder Yaylası, Rize’de yer almaktadır. Rize Çamlıhemşin merkezinden 20 km uzaklıkta bulunan Yukarışimşirli Köyü’nde yer almaktadır.

Ayder Yaylası Özellikleri

Ayder Yaylası ziyaretçilerine pek çok açıdan muhteşem bir seyahat ve dinlenme imkanı sunan bir mekandır. Gelin Ayder Yaylası’nın size sunacağı imkanlara birlikte göz atalım.

Mavi ve Yeşilin Her Tonunu Görün

Uçsuz bucaksız bir yayla olan Ayder Yaylası gökyüzünün mavisi ve doğanın yeşilinin her tonunun yer aldığı tertemiz havası ile sizi doğasına hayran bırakacak bir yayladır.

Kat kat açılan laz böreği, balık mahsulleri, mıhlama ve daha pek çok lezzeti ile midenizi bayram ettirecek bir mekandır.

Şehrin gürültüsünden uzak olan yayla özellikle yoğun iş hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin huzur bulacağı bir yayladır.

Eşsiz Kaplıcaları İle Şifa Bulun

Eşsiz kaplıcaları ile romatizma gibi rahatsızlıklarınız varsa ya da rahatlamak istiyorsanız sizlere şifa veren bir mekandır.

Fırtına Deresi’nin İhtişamına Kapılın

Fırtına Deresi ile özellikle rafting gibi spor yapmak isteyenler başta olmak üzere, ziyaretçilerine dere boyunca yer alan parkurlarda yürüyüş yapma imkanı tanımaktadır.

Tarihin Eşsiz Dokusuyla Büyülenin

Ayder Yaylası konakları ile tarihin eşsiz dokusuna dokunmak isteyenleri heyecanlandıracaktır. Eşsiz ahşap konakları, göz alıcı büyüklükte mekanları ile Çamlıhemşin Konakları’nı ziyaret eden pek çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Benzer Haber  Zirve Üniversitesi Gaziantep

Ayder Yaylası’nda Neler Yapabilirsiniz?

  • Alabalık çiftliğine uğrayıp alabalıkları izleyebilir ve satın alabilirsiniz.
  • Teleferiğe binerek yaylanın güzelliğine yukarıdan da tanık olabilirsiniz.
  • Yaylanın uçsuz bucaksız alanlarında yürüyüş yapabilir, kitap okuyabilir, spor ve meditasyon yapabilir; kendinizi bulabilirsiniz.
  • Karadeniz mutfağının eşsiz yemeklerini tadabilirsiniz.
  • Bir araç kiralayarak ünlü mekanları ziyaret edebilir ve seyahatinizi zenginleştirebilirsiniz.

Konaklama İmkanları

Konaklama bakımından size pek çok imkan sunmaktadır.

  1. Pansiyon / Otel

Yaklaşık olarak 500 metrelik bir alanda onlarca pansiyon yer almaktadır. Bu pansiyonlardan bütçenize uygun olan ve olanakları size yeterli gelen birine karar verebilirsiniz.

  1. Kamp

Ayder Yaylası’nı her yıl yüzlerce kampçı ziyaret etmektedir. Eğer kampçı ruhuna sahipseniz Ayder Yaylası’nda kamp yapabilirsiniz.

  1. Ev Kiralama

Ayder Yaylası’nda konaklama için sunulan günlük ve haftalık ev kiralama seçeneğinden yararlanabilir ve ev kiralayabilirsiniz. Eğer ziyaretiniz uzun olacaksa bu seçeneği öneririz.

Ayder Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Ulaşımın son derecede kolay olduğunu bilmenizde fayda vardır. Öncelikle şehir merkezinden kalkan minibüsleri tercih edebileceğiniz gibi taksi ya da özel araçlarınız ile Çamlıhemşin merkezinden 20 km uzaklıkta yer alan Ayder Yaylası’na tabelaları takip ederek de kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın