Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ülkemizde sağlık kuruluşlarını kalitesi ve niteliği gün geçtikçe artmaktadır. Artık hastalar daha kaliteli ve teknolojik hastanelerde çok daha kaliteli bir tedavi almaktadır. Bu anlamda ülkemizde çok sayıda en son teknolojik özelliklerle yapılmış hastane bulunmaktadır. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kalitesi ve sağlık anlamında sunduğu imkânlara bölge hastaneleri arasında oldukça popüler ve tercih edilen bir durumdadır.

Ä°lgili resim

İnsanlar kalite, profesyonel hizmet, teknolojik alt yapı gibi nedenlerle bu hastaneyi tercih etmektedirler. Bu hastaneye gitmek isteyenler için ise hastanenin adresi ise Zuhuratbaba Mahallesi Tevfik Sağlam Caddesi No:11 Bakırköy İstanbul şeklindedir. Konumu itibari ile ulaşımım sürekli ve kolay olduğu bir lokasyonda bulunmaktadır. Bu özelliği de insanların burayı tercih etme nedenleri arasında yer almaktadır.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesine Nasıl Gidilir?

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine nasıl gidilir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Özellikle İstanbul’un yoğun trafiği düşünüldüğünde insanların şehrin birçok noktasında kolay ve hızlı bir şekilde gelmeleri oldukça önemlidir. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da bu hastaneye çeşitli şekillerde en hızlı ve rahat bir şekilde gelinebilmektedir. Özellikle Bahçelievler Metro İstasyonuna türüme mesafesinde olmasından dolayı metro ile rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Yine otobüs güzergahları içimde Hastaneye çok yakın duraklarda inilerek ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Bu aşamada İstanbul’un her noktasından yoğun bir talep olduğu için hastaneye gelecek hastaların önceden randevu sistemi ile randevu almaları neticesinde muayene ve tedavi imkânlarının bulunması çok daha rahat olacaktır. Çünkü yoğunlu nedeniyle boş randevu bulmak oldukça zor olmaktadır.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde Bulunan Branşlar Nelerdir?

Ä°lgili resim

Sahip olduğu donanım ve profesyonel hizmet ile İstanbul’un en gözde hastaneleri arasında yer alan Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yer alan branşlar oldukça çeşitlidir. Bu sayede birçok farklı hastalığın muayene ve tedavisi burada rahatlıkla yapılabilmektedir. Hastanenin bünyesinde yer alan branşlar ise şu şekildedir;

Benzer Haber  Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi

Acil Tıp Kliniği, Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anestezi ve Reanimasyon kliniği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Biokimya, Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Deri ve zührevi hastalıkları, Dahiliye ( İç Hastalıkları), Diş hastalıkları ve tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik mikrobiyolojisi, Endokrinoloji ve metabolizma, Fiziksel Tıp ve rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Girişimsel radyoloji, Göğüs cerrahisi, göz hastalıkları, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Yoğun Bakım, kan merkezi, Jinekolojik onkoloji, Çocuk kardiyolojisi, Çocuk cerrahisi, Kulak burun boğaz hastalıkları, Kardiyoloji, Kadın Hastalıkları ve doğum, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Hematoloji, Nefroloji, Ramatoloji, Tıbbı genetik, Üroloji, Çocuk enfeksiyon hastalıkları, Ortopedi ve travmatoloji, Pediatri Kliniği, Çocuk Yoğun bakım, Çocuk Nörolojisi branş ve üniteleri bulunmaktadır.

Geniş ve teknolojik hizmet yelpazesi sayesinde birçok hastalık ve rahatsızlık noktasında Türkiye’nin en iyi şartlarında tanı ve tedavi imkânları yer almaktadır. Bu imkânlar neticesinde talepte oldukça artmıştır.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi Yatak Sayısı Nedir?

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yatak kapasitesi ise 380 durumundadır. Ayrıca hastaneye yapılan ek bina neticesinde 35 adet doktor muayene odasının yanı sıra eczane, kafeterya, santral, danışma, güvenlik, hasta kayıt kabul, hasta hakları değerlendirme, bebek emzirme, anjiyo odaları, radyoloji servisleri, diyaliz merkezi, ameliyathaneler, sterilizasyon ünitesi, laboratuarlar, personel dinlenme odaları, 170 kişilik konferans salonu, seminer salonları, 106 araçlık kapalı otopark, toplam 13 servis ve 380 yatak yer almaktadır.

Yorum Yazın