beykent-universitesi-emlaklobisi

Beykent Üniversitesi İstanbul

Beykent Üniversitesi İstanbul ilimizde eğitim öğretim hayatına devam eden ülke genelinde ve uluslararası alanda belirli yerlere gelmiş olan üniversitelerden birisidir.

8 fakülte, 4 yüksekokul, 8 araştırma merkezi, 2 enstitü ve yaklaşık olarak 30.000 öğrencisi bulunan Beykent Üniversitesi hem yurt içinde hem de yurt dışında yapmış olduğu projelerle adından sürekli olarak söz ettirebilmeyi başarmaktadır. Öğrencilerine sağlamış olduğu imkanlarla iş hayatına daha iyi hazırlanmaları ve kendilerini geliştirmeleri için birçok çalışma da yapılmaktadır. Aynı zamanda spor alanında da birçok çalışma gerçekleştiren üniversitenin erkek plaj voleybol takımı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonu olabilmeyi başarmıştır. Bu anlamda spora ve sporculara da büyük destek verilmektedir.

Beykent Üniversitesi İstanbul ile ilgili görsel sonucu

Beykent Üniversitesi Bölümleri

Vakıf üniversiteleri arasında yer alan Beykent Üniversitesi bölümleri ile de öğrencilerine birçok seçenek sunabilmektedir. Üniversite içerisinde yer almış olan bölümlerden hem puanlarınıza hem de yeteneklerinize en uygun bölümü rahatlıkla bulabilirsiniz. Sınavdan almış olduğunuz puanlar neticesinde tam burslu, % 25 burslu, % 50 burslu ve %75 burslu seçeneklerini de tercih edebiliyorsunuz. Bu şekilde kaliteli eğitimi ücretsiz ya da düşük ücretli olarak alabilmenize de imkan sağlanmış olmaktadır.

Dil Bölümleri

Beykent Üniversitesi İstanbul ile ilgili görsel sonucu

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Mütercim-Tercümanlık bölümleri ile dil bölümlerinden istediğinize kayıt olabilirsiniz. Mütercim-Tercümanlık bölümü içerisinde İngilizce’nin yanı sıra Rusça eğitim almanıza da imkan sağlanmıştır.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Bankacılık ve Finans, İktisat, İşletme, Psikoloji, Sağlık Yönetimi, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Hukuk Fakültesi eşit ağırlık puan türü ile Beykent Üniversitesi’ne girilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Benzer Haber  En Fazla Üniversitesi Olan İller

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Ä°lgili resim

Beslenme ve Diyetetik, Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği, Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi gibi bölümler sayısal puan türü ile girilebilecek olan bölümler arasında yer almaktadır.

Sözel Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Görsel İletişim, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim ve Tasarım, Medya ve İletişim, Sinema ve Televizyon, Tarih, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Türk Dili ve Edebiyatı, Yeni Medya gibi bölümlere de sınavdan almış olduğunuz sonuçlardaki sözel puan türünüzle girebileceksiniz.

Temek Yeterlilik Testi İle Girilebilecek Bölümler

Beykent Üniversitesi İstanbul ile ilgili görsel sonucu

Adalet, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlk ve Acil Yardım, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Yönetimi, Lojistik, Makine, Moda Tasarımı, Odyometri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği gibi birçok bölümde ise TYT ile girebileceksiniz.

Beykent Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

Beykent Üniversitesi öğrenim ücretleri okunacak bölüme göre değişiklik göstermektedir. 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan öğrenim ücretlerine bakacak olursak:

Fen – Edebiyat Fakültesi (Psikoloji Bölümü) 37.500 TL
Güzel Sanatlar Fakültesi 31.750 TL
Hukuk Fakültesi 42.500 TL
 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 31.750 TL
 Mühendislik – Mimarlık Fakültesi 31.750 TL
Diş Hekimliği Fakültesi 82.500 TL
Tıp Fakültesi 82.500 TL

Yorum Yazın