Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi İstanbul

Bezmialem Valide Sultan, Silahtar Abdullah Ağa ve Abdülhamit Sani Mazbut vakıfları adına Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Bezmialem Vakıf Üniversitesi İstanbul’da eğitim vermeye devam ediyor.

Üniversite ile birlikte aynı zamanda hastaneleri ile de hizmet vermeye devam eden kuruluş özellikle sağlık alanında yapmış olduğu çalışmaları ile de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Bezm-i Alem Üniversitesi bölümleri


Vakıf üniversiteleri arasında önemli bir yer edinmeye başlayan Bezm-i Alem Üniversitesi bölümleri ile de öğrenci adaylarının yüzlerini güldürebiliyor. Bünyesinde eğitim verdiği bölümlerin çokluğu sayesinde öğrencilerin tercihlerinde seçeneklerin de artmasına katkı sunabilmektedir.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Beslenme ve Diyetetik, Diş Hekimliği, Eczacılık, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji, Tıp gibi bölümlere sayısal puan türü ile girilebilmektedir. Genel olarak sağlık alanında bölümleri ile eğitim veren üniversite diğer alanlarda fazla bölüm açmamıştır. Tek bir alana yapacağı büyük yatırımlar ve bu alanda uzmanlaşma istekleri nedeniyle şu an için genel olarak sağlık sektöründe çalışabilecek öğrenciler yetiştirmektedirler.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Genel olarak sağlık sektörüyle ilgili bölümlerde öğrenci kabul edilen Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ne eşit ağırlık puan türü ile girilebilecek bölümler arasında sadece Sağlık Yönetimi bulunmaktadır.

Sözel de dil bölümleri bulunmayan üniversite İstanbul ilimizde öğrencilerine eğitim vermektedir. Hastanesi ile de aynı zamanda hastaları şifa bulmak için çalışmalar yapan üniversite genel olarak sağlık bölümlerinde hizmet verebilmesine de imkan sağlamıştır. Üniversitede eğitim gören öğrenciler bu özelliği ile aynı zamanda teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitim alınabilmesine de imkan vermektedir. Üniversitede verilen eğitimin yanı sıra hastanede de pratik eğitim verilebilmesi bu şekilde sağlanabilmektedir.

Bezm-i Alem Üniversitesi Başarıları


Köklü bir geçmişe sahip olan Bezmialem Üniversitesi aynı zamanda sağlık alanında vermiş olduğu hizmetlerle de adından söz ettirebilmeyi başarmıştır. University Ranking by Akademic Performance (URAP) tarafından yapılan araştırmalara göre Bezmialem Vakıf Üniversitesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 1. sırada yer alırken öğrenci sayısı 6.000’in altında olan üniversiteler arasında 2. sırada bütün vakıf üniversiteleri arasında ise 4. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda uluslararası seviyede de kendisini sürekli olarak geliştiren ve kanıtlayan üniversite Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından yapılan değerlendirme ile akreditasyon sürecine kabul alma başarısını da gösterebilmiştir. Bu şekilde akreditasyon konusunda da kendi alanında büyük bir başarı gösterebilmiş olmaktadır.

Aynı zamanda üniversitede yapılan çalışmalar neticesinde uzunca yıllardır insanlar arasında yaygınlaşmış olan bitkisel tedavi de akademikleştirilmiştir. Fitoterapi alanında yapılan çalışmaları ile Türkiye’de ilk kez akademik bir zemine taşınabilmenin zemini oluşturulmuştur.

Bezm-i Alem Üniversitesi Öğrenim Ücretleri


2018-2019 eğitim öğretim yılı için Bezmialem Üniversitesi öğrenim ücretleri eğitim görülecek bölüme göre farklılıklar göstermektedir.

 • Tıp Fakültesi                        –    60.000 TL
 • Diş Hekimliği Fakültesi     –    55.000 TL
 • Eczacılık Fakültesi             –    45.000 TL
 • Beslenme ve Diyetetik Bölümü      –   32.000 TL
 • Ergoterapi Bölümü             –    32.000 TL
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü    –    32.000 TL
 • Hemşirelik Bölümü           –    25.000 TL
 • Odyoloji Bölümü                –    32.000 TL
 • Sağlık Yönetimi Bölümü   –    25.000 TL
 • Ağız ve Diş Sağlığı Programı                 –  20.000 TL
 • Ameliyathane Hizmetleri Programı   –    20.000 TL
 • Anestezi Programı                –    20.000 TL
 • Eczane Hizmetleri Programı            –    20.000 TL
 • İlk ve Acil Yardım Programı            –    20.000 TL
 • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı  –   20.000 TL
Benzer Haber  Atılım Üniversitesi Ankara

Yorum Yazın