bozcaada-feribot-seferleri

Bozcaada Feribot Seferleri

Bozcaada Feribot Seferleri

Bozcaada tarihi ve doğal güzellikleri ile günümüzde ülkemizin en popüler ada turistik yerlerinin başında gelmektedir. Son yıllarda popülaritesini arttıran adaya her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Adaya farklı şekillerde gelen kişilerin ortak noktası ise adaya geçebilmeleri için feribotlara binmesi gerektiğidir. Bu anlamda hem adaya gelmek hem de adadan ayrılmak isteyenler için feribot sefer saatlerini bilmek ve planlarını ona göre yapmak son derece önemlidir.

Bozcaada Feribot Seferleri

Özellikle son yıllarda adaya gelen turist sayısının oldukça artması ile beraber Bozcaada feribot seferleri sayıları da arttırılmıştır. Bu anlamda ülkemizdeki adalar içerisinde en geniş ve en çok sayıda ulaşım imkânını olduğu ada Bozcaada durumundadır.

Bozcaada Feribot Saatleri

Bozcaada feribot saatleri hem adaya geliş hem de adadan ayrılmak için bilinmesi gereken ve planlamanın bu sefer saatlerine göre yapılması gerekmektedir. Bozcaada’ya direkt ulaşımın olmamasından dolayı feribot seferleri büyük önem kazanmış durumdadır. Bu anlamda hem adaya hem de adadan feribot seferleri Gestaş firması tarafından sağlanmaktadır.

Hem Geyikli hem de Bozcaada’dan seferler aynı saat başlamaktadır ve tüm seferler kapanış seferine kadar aynı saatlerde yapılmaktadır. Bu anlamda her iki tarafta da seferler saat 07.15’te başlamaktadır. İlk sefer arasında sadece 45 dakika fark olup saat 08.00’da yapılmaktadır. Bu saatten sonra ise saat 21.00’ kadar her saat başında karşılıklı olarak yapılmaktadır. Bu durum sadece son seferlerde farklılık göstermektedir.

Geyikliden Bozcaada’ya son sefer olarak saat 24.00’da yapılırken Bozcaada’dan ise 22.00’da yapılmaktadır. Gün içerisinde toplam sefer sayısı karşılıklı olarak 16 adet yapılmaktadır. Bu saatlerden sonra ise sabah saat 07.15’e kadar feribot seferi olmadığından dolayı Bozcaada’ya gitmek isteyenler ya da adadan dönmek isteyenler planlarını bu doğrultuda yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde beklemeleri gerekecektir. Ayrıca Özellikle yazın ön yoğun dönemlerin aşırı talebin olmamsından kaynaklı olarak feribotlara sürekli sefer haline de geçebilmektedir.

Fiyatlandırmada ise GestCard sahiplerine indirim uygulanmaktadır. Normal yolcu ücreti 9 TL iken GestCard için bu fiyat 7tl olarak belirlenmiştir. Ayrıca Araç içi yolcu 3 TL, GestCard öğrenci 2,5 TL ve GestCard 65 yaş üstü yolcu ücretleri ise 3,5 TL’dir. Araçların ise büyüklüklerine ve çeşitlerine göre farklı fiyat tarifelerine tabi tutulmaktadırlar.

Çanakkale’den Bozcaada’ya Deniz Otobüsü Seferleri

Bozcaada Deniz otobüsü seferleri Çanakkale üzerinden yapılmaktadır. Çanakkale üzerinden Bozcaada’ya giden Deniz otobüsleri pazartesileri hariç saat 10.00’da kalkmaktadır. Yine Bozcaada’dan Çanakkale’ye gelecek Deniz otobüslerinin kalkış saati ise 19.00’dır. Pazartesileri deniz otobüsü seferi ise yapılmamaktadır. Biletleri internet üzerinden online şekilde alabilmekte mümkündür

Benzer Haber  Emlakta Doğru Yatırım Şekli

Yorum Yazın